Nesoulad v odpracovaných hodinách

Forum Fóra Pracovní právo Mzdy Nesoulad v odpracovaných hodinách

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Vladimíra Nováková a poslední změna je stará 4 roky, 10 měsíců.

• Autor

Pavla Marková

Dobrý den, zajímalo by mě, jak se evidují skutečně

odpracované hodiny ve výplatní pásce. Použiváme el. karty(obdoba "píchaček") a máme možnost si také průběžně kontrolovat skutečně odpracované hodiny. Na výplatní pásce jsem našla, že je počet odpracovaných hodin menší o cca 2 dny) než ve skutečnosti. Jak v této situaci postupovat? Prý se "někde" stala chyba, ale vedoucí, účetní atd. si to mezi sebou přehazují jako horký brambor a nikdo se k řešení nemá. Podle mého názoru bych měla

rozdíl v hodinách dostat zaplacený. Mám podat podnět na Inspektorát práce?

• #59278 Reply

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

máte nárok na to, abyste dostala zaplacenou celou dobu, kterou jste odpracovala. Pokud Vám zaměstnavatel část odpracované doby neproplatil, obraťte se na svého přímého nadřízeného a – nejlépe písemně – ho požádejte o zaplacení dosud neproplacené odpracované doby. Pokud nepochodíte, budete se muset obrátit na inspektorát práce – ten může zaměstnavateli uložit pokutu, ale nevymůže za Vás dlužnou mzdu – a svůj nárok budete muset uplatnit u soudu.

Odpověď na téma: Nesoulad v odpracovaných hodinách
Informace o uživateli: