Nesuhlasim so zverejnenim foto

Forum Fóra Občanské právo Různé Nesuhlasim so zverejnenim foto

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Petr Žák a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

ecc

Predstavte si, ze sa zucastite futbaloveho alebo hokejoveho zapasu ako divak. Pri tom vas niekto zamerne odfoti a viete o tom, ze dana fotka bude zverejnena na internetovej stranke klubu. Vy s tym vsak nesuhlasite.

Priklad: Bol som na futbale a odfotil ma jeden fotograf, ktory zverejnuje fotky na stranke klubu. Nesuhlasim s tym, aby tam moja fotka figurovala. Mam pravo sa nejak branit, aby tam tato fotka nebola a ak by sa aj nahodou tam v najblizsich dnoch pri nahravani galerie objavila, mozem sa branit a ziadat stiahnutie fotografie zo stranky? Ako je to z pravneho hladiska riesitelne a ake postihy by mohli byt voci klubu alebo samotnemu fotografovi?

Cital som niekde na internete, ze v pripade, ak sa nejedna o verejne cinnu osobu, tak je nutny suhlas. Stretol sa uz niekto s niecim podobnym? Dakujem za kazdu radu.

Peter

• #32386 Reply

Petr Žák

Dobry den,

chci se zeptat, jake mam moznosti na obranu, pokud jsem filmovan pri navsteve kulturni akce (koncert, party), a to zcela zamerne (vim, ze se nejedna o nahodny zaber), a zabery se objevuji na ruznych serverech. Mam pravo pozadovat po autorovi techto snimku o to, aby je prosel a odstranil moji osobu, nasledne se videa nahradila novymi bez me osoby? Ma autor povinnost mi vydat vsechny snimky k prosetreni, zdali tam nejsem ja, nebo ma povinnost prosetrit to sam? A kdo pak nese financni naklady na upravu, stazeni a nahrazeni dokumentu (ovsem za predpokladu, ze mam pravo domahat se nejakejho stazeni)?

Dekuji za odpoved…

Odpověď na téma: Nesuhlasim so zverejnenim foto
Informace o uživateli: