nevlastní dítě

Forum Fóra Rodinné právo Děti nevlastní dítě

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Berta Nováková a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Luděk Boucný

dobrý den,prosil bych o radu v této situaci:

před několika lety jsem začal žít se ženou, která měla ročního syna. Po nějaké době jsem se nechal na matrice zapsat do rodného listu jako jeho otec. Po pár letech se situace změnila, s partnerkou jsme se rozešli a se synem mi brání v kontaktu. Jsem povinen platit na dítě, které určitě není mé a které nesmím vídat nebo se dá můj krok učiněný na matrice nějakým způsobem zrušit?

Děkuji za odpověď

• #29446 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

jednou jste zapsán jako otec a je nerozhodné, jestli jste biologický nebo ne. Máte povinnost výživné platit. Pokud Vám není umožněn kontakt s dítětem, podejte soudu návrh na úpravu styku.

Na matrice Vás jen tak nezruší; muselo by proběhnout soudní řízení o popření otcovství, které může na Váš podnět zahájit jen Nejvyšší státní zástupce. Ten to však učiní jen tehdy, je-li to v zájmu dítěte. Pokud však nenajdete biologického otce se zájmem o dítě a vyššími příjmy, než máte Vy, těžko zájem dítěte na popření Vašeho otcovství prokážete.

• #29447 Reply

Berta Nováková

Ženská, co má dítě s "nikým" Vám měla být podezřelá rovnou… No jo, za hloupost se holt platí – jenže ve Vašem případě to asi bude pěkný ranec. Hodně štěstí!

Odpověď na téma: nevlastní dítě
Informace o uživateli: