nevybraná dovolená

Forum Fóra Pracovní právo Dovolená nevybraná dovolená

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ivzez a poslední změna je stará 6 let.

• Autor

Jakub Kubalík

Dobrý den,rád bych se zeptal zda mám nárok na proplacení dovolené dělal jsem u malé zabíhající se firmy od 16.8.2010 do 12.9.2011 za tu dobu jsem si nevybral žádný den oficiálního volna,pokaždé jen když třeba šef zavolal že není práce nebo že nemůže tak mě nechal doma s tim že mam volno,které jsem si stejně potom nadělal.Zajímalo by mě zda mam nárok a na kolik dní dovolené,popřípadě jak zjistit kolik by měla být náhrada za dovolené.Předem děkuji:)

• #48178 Reply

ivzez

Za loňský i letošní rok Vám vznikl nárok na poměrnou část dovolené. Za rok 2010 na 4/12 a za r. 2011 na 8/12 roční výměry dovolené (počítají se jenom celé kalendářní měsíce).

Je-li u Vašeho zaměstnavatele roční výměra 20 dnů dovolené, půjde o (20 : 12) x 4 za loňský rok, letos (20 : 12) x 8. Výpočet zaokrouhlete na půlden nahoru.

Při výpočtu se bude vycházet z průměrného výdělku za předcházející kalendářní čtvrtletí (duben až červen 2011).

Odpověď na téma: nevybraná dovolená
Informace o uživateli: