Nevyplacené provize u pojišťovny

Forum Fóra Obchodní právo Různé Nevyplacené provize u pojišťovny

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Šéfredaktor a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Luboš

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na následující, jestli byste mi mohli poradit. Pracoval jsem několik let jako výhradní pojišťovací agent pro Českou pojišťovnu (ne jako zaměstnanec), která vyhlásila jednu "akci" v létě 2006 – z této akce jsem měl obdržet odměnu za vykonanou práci ve výši Kč 40.OOO,-, která měla být vyplacena v únoru 2007. V únoru 2007 jsem ale spolupráci s ČP ukončil z důvodu neseriozního jednání ze strany ČP – ukončení bylo dohodou. ČP nejen že mi nevyplatila odměnu, kterou jak mám písemně uvedeno nyní v dopise od ČP byla nenároková složka, ale nevyplatila mi i provize za sjednané pojistné smlouvy s tím, že nějaké smlouvy byly cituji: sepsány za porušení nastavených pravidel v ČP – domnívám se, že pokud uzavřu smlouvu a jsem na ni podepsán a klient řádně platí, náleží mi za ni odměna a ČP pak nemůže si vymýšlet, že smlouvy byly sepsány za porušení nějakých interních pravidel. Děkuji za Váš názor, jestli má cenu v tomto jednat a obrátit se na právního zástupce, pokud by tam byla nějaká šance peníze z ČP vymáhat.

• #36110 Reply

Irena

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jelikož nikde nemůžu najít "návod" jakým způsobem se dá založit zdravotní pojišťovna. Jednalo by se o pojišťovnou zvířat a fungovala by na stejném principu jako například VZP. Dočetla jsem se pouze, že pojišťovnictví není živností, protonevím, kam si to mám zařadit a jakým způsobem postupovat. Předem Vám děkuji za radu.

• #36111 Reply

tomiik

Zdravím mám stejný problém s odměnou. Prosím ozvěte se mi na tomiik@centrum.cz

• #36112 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, začnu asi tím, že takové pojištění již některé naše pojišťovny nabízejí.

Jinak se ale jedná o poměrně náročný postup a to nejen finančně. Přesné podmínky naleznete v zákoně č. 363/1999 Sb., o pojišťovnictví a to v § 8 an., jen pro představu je nutné založit akciovou společnost nebo družstvo, musíte získat povolení od ČNB, musíte mít praxi atd. atd., ale především musíte mít k dispozici základní kapitál ve výši min. 60 mil. Kč.

Mgr. Lucie Jindrová

Odpověď na téma: Nevyplacené provize u pojišťovny
Informace o uživateli: