Nezahrnutí pozemku do dědického řízení

Forum Fóra Občanské právo Dědictví Nezahrnutí pozemku do dědického řízení

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jitka Faltýnová a poslední změna je stará 8 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #72412 Reply

  Roman Jech

  Matka mé manželky vlastní polovinu pozemku, jako majitel druhé poloviny pozemku je uvedena na Kú její babička, která zemřela v roce 1982. Tento pozemek zřejmě neprošel dědickým řízením, protože není uveden v rozhodnutí notáře. Jak vyřešit tuto situaci ?

 • #72414 Reply

  Roman Jech

  Jen bych chtěl ještě upřesnit, že tchýně je spolumajitelkou od roku 1974, čili před babiččinou smrtí

 • #72415 Reply

  Karel Dlouhý

  Požádat na okresním soudu o obnovení dědického řízení.

 • #72416 Reply

  Jitka Faltýnová

  V dědictví po mé babičce, zemřela r. 1995, nebyla zahrnuta jedna parcela, kterou vlastnila. Teprve v loňském roce jsme tuto záležitost zjistili

  a začali řešit, nakonec byla jinou notářkou (první je již v důchodě) parcela uznána a zahrnuta do dědického řízení. Ovšem notářka po nás žádá finační úhradu za znovuotevření tohoto řízení, my však tuto věc považujeme za reklamaci původního řízení, kde první notářka opomněla parcelu zahrnout. Druhá notářka ale trvá na svém, že musíme poplatek

  zaplatit, my nechceme, ale nevíme kam se s celou věcí obrátit. Obáváme se také brzkých sankcí z nezaplacení. Prosím o názor a radu. Děkuji.

Odpověď na téma: Nezahrnutí pozemku do dědického řízení
Informace o uživateli: