nezaplacena mzda

Forum Fóra Pracovní právo Mzdy nezaplacena mzda

Zvolené téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ivzez a poslední změna je stará 3 roky, 12 měsíců.

• Autor

tom tom

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu jak mám postupovat dále. dva dny v týdnu jsem roznášel letáky a smlouvu mi měl zaměstnavatel donést, jenže mi ji nedonesl a já jsem musel z časových důvodů s prací zkončit. po telefonu jsme se ještě před začítkem roznosu dohodly o výši výplaty za jednotlivý roznos (mají paušální částku na obec) + peníze na benzín. teď mi dluží 900kč.

dá se to brát jako pracovní poměr, který může být sjednán ústně ? mam šanci na své peníze ?

děkuji za pomoc

• #59290 Reply

Your Europe

Pro více informací ohledně podnikaní v EU, můžete navštívit i stránku http://europa.eu/youreurope/business/index_cs.htm

• #59291 Reply

tom tom

co to meleš, se tu ptám na něco jinýho

• #59292 Reply

tom tom

nikdo nic solidního neporadí ?

• #59293 Reply

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

abyste se mohl domáhat nevyplacené mzdy, budete msuet prokázat, že mezi Vámi a zaměstnavatelem skutečně vznikl pracovní poměr. Pokud nemáte smlouvu ani jste zaměstnavateli nepodepsal jiný dokument, bude obtížné existenci pracovního poměru prokázat. Ještě by mohly pomoci například svědecké výpovědi – pokud byl nějaký svědek uzavření pracovního poměru přítomen. Můžete se také obrátit na oblastní inspektorát práce. Jestliže ale nemáte pro existenci pracovního poměru žádný důkaz, pak už Vaši mzdu pravděpodobně neuvidíte.

• #59294 Reply

David Dlouhý

Dobrý den,

pracoval jsem spolu se svou přítelkyní pro firmu, jejíž jednatel je z bývalého SSSR. Pracovali jsme na dohodu o provedení práce na 300h/rok. Samozřejmě jsme za jeden měsíc odpracovali více jak 200h a takhle jsme pracovali cca 4 měsíce. Výplata probíhala podle dohody ale následně po 1 omluvené absenci, jsme dostali vyhazov, pokutu 3000,- Kč každý a aby toho nebylo málo ještě jsme museli zaplatit vstupní lékařskou prohlídku, o které nám řekli, že je zdarma.

Chci se zeptat zda mám nějakou možnost se domoci vydělaných peněz a případně jak postupovat.

Děkuji za odpověď.

• #59295 Reply

Veronika Novotna

Dobry den, chtela bych poradit ohledne platu. Nebyla jsem v praci uz delsi dobu spokojena tak jsem dala k 30.6.2013 vypoved na dohodu.K 20. nasledujiciho mesice podle smlouvy mam dostavat vyplatu.Dostala jsem ji az vcera.A misto 13.440,- jsem dostala jen 10.165,- bez udani duvodu.Kdyz jsem se zeptala,kde jsou ty cca 3000,- nedokazala sefka odpovedet.Na vyplatnici nikdo nikdy nevycte kolik kdo ma dostat,ale je jednoduche,kdyz odpracuji 16 dni po 12h za 70kc cisteho,ze to neni 10.000,- jak se muzu branit? Dekuji

• #59296 Reply

ivzez

Buď jste dala výpověď,NEBO

jste rozvázala pracovní poměr dohodou

("výpověď na dohodu" neexistuje).

Ohledně mzdy se obraťte na bývalou nadřízenou, na jejího nadřízeného nebo na mzdovou účtárnu.

___

Možné rozdíly:

Z dvanáctihodonové pracovní směny je odpracovanou dobou 11,5 hodiny. Přestávka, kterou zaměstnavatel povinně zaměstnancům poskytuje, se do odpracované doby nezapočítává

(ve zmíněných 16 dnech už jde o 8 hodin).

Čerpala jste letos už nějakou dovolenou? Jestli jste dovolenou přečerpala (vyčerpala více, než na kolik jste měla nárok), strhl zaměstnavatel z poslední mzdy náhradu mzdy za přečerpanou dovolenou, dopočetl a odvedl zdravotní pojištění.

___

Jak je možné, že z výplatní pásky nic nevyčtete?

Zaměstnavatel je povinen Vám vysvětli výpočet mzdy, předložit veškeré podklady, na jejichž základě Vám byla mzda vypočtena, a umožnit Vám si na jeho náklady udělat kopie těchto podkladů.

• #59297 Reply

ivzez

nechte si výpočet vysvětlit a v případě nesrovnalosti zaměstnavatele písemně vyzvěte k doplacení dlužné mzdy.

Kdyby nevyhověl, musela byste jej žalovat.

• #59298 Reply

ivzez

Písemnou výzvou, po ní žalobou.

Zaměstnavatel nesmí zaměstnancům udělovat žádné pokuty.

V tomto ohledu se obraťte na inspektorát práce.

• #59299 Reply

Veronika Novotna

Byla to dohoda o rozvazani pracovniho pomeru.Dovolenou jsem mela jen 2 dny ale az cervencovy mesic jinak ne.Prestavoy mi do toho nezapocitavaji protoze jsem nikdy na prestavce nebyla 30min.Vzdy jsem jedla vzadu nekdy 5min nekdy 3 min.Takze vbtomhle to byt nemuze.Z pasky se neda nic vycist,protoze zamestnavatel je podvodnik.Ve smlouve mam 70kc hrubeho na hodinu ale platil mi 70kc cisteho pry aby usetril na danich.Proto na pasce byla vzdy jina castka.Pise tam jednou zaplacenou dovolenou i kdyz jsem zadnou nemela,proplacuje mi svatky i kdyz v mesici take zadny nebyl jen aby se dostal na nejakou slusnou hranici.Zbytek penez dava bokem aby uz z toho nemusel platit dane.Vcera mi bylo receno ze mi prehodili hodiny s kolegyni.Ale misto 3.000,- ze mi daji jen 1400,- aby se nereklo.

• #59300 Reply

ivzez

Domáhat se můžete pouze toho,

co máte uvedeno ve smlouvě nebo ve mzdovém výměru.

Za práci na černo (tou je i práce částečně "odměňovaná na ruku") hrozí zaměstnavateli pokuta od 250.000 Kč do 10.000.000 Kč, zaměstnanci hrozí pokuta do 100.000 Kč.

Odpověď na téma: nezaplacena mzda
Informace o uživateli: