notářské poplatky

Forum Fóra Občanské právo Dědictví notářské poplatky

Zvolené téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Josef Škop a poslední změna je stará 7 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #70003 Reply

  M. Novák

  Prosím o vysvětlení. Proběhlo dědické řízení u notáře. Na straně aktiv byla započtena hodnota majetku, na straně pasiv bylo konstatováno, že nejsou dluhy a závazky.Snižuje se výše majetku pro výpočet notářských poplatků o náklady na pohřeb (dle předložené faktury)? Děkuji za brzkou odpověď.

 • #70005 Reply

  miroslav puchrik

  kolik se platí poplatek v procentech při dědictví majetku – nemovitosti

 • #70006 Reply

  Jan Plaček

  Snižuje se výše majetku pro výpočet notářských poplatků o náklady na pohřeb, dle předložené faktury?

 • #70007 Reply

  Jan Plaček

  Kolik je notářský poplatek při děditském řízení z ceny nemovitostí a z výše účtu (peníze)?

 • #70008 Reply

  jiří khol

  Kolik procent z ceny nemovitosti se účtuje notářský poplatek při dědickém řízení (byt v osobním vlastnictví napsaný na zemřelého,pozůstalí jsou manželka a 4 dospělé děti) ?

  Kdo a jak určuje v této souvislosti cenu nemovitosti?

  Jak jsou vybíráni notáři ?

 • #70009 Reply

  Václav Stibor

  Kolik se platí notářský poplatek při převodu nemovitosti synovi (% z odhadu?)

 • #70010 Reply

  Ivan Čermák

  Dobrý den.Matka před 21 lety ovdověla,se sestrou jsme se vzdali dědictví v její prospěch – v dědictví byl i rodinný dům.Znovu se vdala a po 20letech umřela.Zajímá mě,zda má její druhý manžel nárok na podíl dědictví z rodinného domu, který matka nabyla před druhým manželstvím a vlastně i z dědictví.

 • #70011 Reply

  Miroslav Pulchart

  Dobrý den, součástí dědictví mé matky po manželovi(+2003) byla pohledávka ve výši cca 100tisíc Kč(dluh za pronájem pozemků za období 2000-2002).Dědictví bylo s touto pohledávkou notářem uzavřeno-pohledávka je uvedena v seznamu dědictví.Po 2 letech (r.2005)byla pohledávka dlužníkem uhrazena na účet matky. FÚ provedl kontrolu a částku za uhrazenou pohledávku označil jako příjem a požaduje dodatečně zaplatit daň z příjmu i penále.Je postup FÚ správný??

  Děkuji za Vaše názory,odpověď i případnou radu, jak dále postupovat, neboť dluh vůči FÚ nebyl způsoben úmyslně.

 • #70012 Reply

  Jitka Fauová

  Dobrý večer,ráda bych věděla,jak se vypočítává notářský poplatek při dědictví nemovitosti.Děkuji.

 • #70013 Reply

  Katka Martínková

  0obrý den , měla bych dotázek.

  Řešíme už dva roky vyřešení dědicví po mém partnerovy kdy vše zdědila má dcera, penízy na účtech v kladních knížách byli spočítané na hodnotu 100.tis.

  Zajímalo by mě kolik je notářský poplatek z této částky a zároveň kolik je daň z dědicví, každý mi tvrdí něco jiného a já už nevím co si přebrat.

  Jedni tvrdí že notářský poplatek činní 1% za rok. Ale kolik je procent z dědicví mi nedokáal odpovědět nikdo. Chtěla bych si ověřit správnost tvrzení.

  Dále by mě zajímalo kolik je poplatek u právníka, jestli je to u každého jiné nebo jestli je stanovená nějaká hodnuta. Chci se pustit do soudního sporu s jeho rodiči a rozkradeným majetkem mé dcery , tak by mě zajímlo jestli dědictví při kterém mě pan doktor zastupoval bude mnou zaplaceno a bude se považovat jako ukončené a pak teprve následuje soudní spor o další majetek , a nebo zda si právník veškeré poplatky zůčtu je až na koci celého vyřešení?

  A nebo zda to má každý právník podle sebe, jak si řekne..?

 • #70014 Reply

  Ondřej Horák

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat na notářské poplatky u notářského zápisu s doložkou přímé vykonatelností. Jedná se o 2 různé částky a 2 různé osoby, které by doložku uplatňovaly (jsou spolu prodávající nemovitosti). Stanovuj9 se poplatky z částek, které se týkají zmíněných doložek?

  Děkuji za odpověď

 • #70015 Reply

  Josef Škop

  Zajímá mně určení výše notářského poplatku

  – jeli děděna část v nemovitost

  – a druhá část v hotových penězích

  Je-li procento stejné a v jaké je výši?

  Děkuji

Odpověď na téma: notářské poplatky
Informace o uživateli: