nová nájemní smlouva

Forum Fóra Občanské právo Různé nová nájemní smlouva

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  tyna a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

běta

Dobrý den,

bydlíme v domě s regulovaným nájemným. Nový pronajímatel nám teď předložil nové nájemní smlouvy. Je tam stále uvedeno, že se platí regulované nájemné. Mám dotaz, zda opravdu lze uzavřít novou smlouvu s regulovaným nájemným (jestli by změny neměly být spíše formou dodatku ke smlouvě). A dále se chci zeptat, zda pro byty s regulovaným nájemným platí normální ustanovení o výpovědi z nájmu bytu a jak je to s bytovou náhradou. Děkuji.

• #32613 Reply

Andrea Š.

Mám podobný problém jako Běta. Už jsem ale novou smlouvu podepsala.

• #32614 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, v případě změně pronajímatele, by měl tento řešit věc opravdu spíše dodatkem k původní smlouvě. Nicméně, pokud tam není žádné ustanovení, které by bylo v rozporu s původní smlouvou, tj. výše nájemného apod., není důvod tuto smlouvu nepodepsat.

Zákon nerozlišuje mezi byty s tržním a regulovaným nájemným. Ustanovení o výpovědi tak platí pro všechny.

Mgr. Lucie Jindrová

• #32615 Reply

tyna

co ma delat ten,kdo byl spolu s bytem v regulovanem najmu,koupen spekulativne tim.kdo chce sam v byte bydlet a dava mu soudni vypoved.co je v tomto pripade promereny byt,oni jsou manzele s ditetem a cistym prijmem asi 20 000.

Odpověď na téma: nová nájemní smlouva
Informace o uživateli: