obcanske pravo

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod obcanske pravo

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 10 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #26697 Reply

  Janicka Voprsalkova

  Dobry den,

  chtela bych Vas poprosit o radu.

  S pritelem si kupujeme byt,ktery stoji 4000000,-Kč. Ja do bytu davam z vlastnich zdroju 2000000,-Kč a muj pritel 600000,-Kč.Na zbytek penez tj. 1400000,-Kč si muj pritel,jeste za svobodna, bere hypoteku,kterou budeme splacet dvacet let. Chtela bych se Vas zeptat,pokud se s pritelem vezmeme, patri tato hypoteka do SJM i presto,ze bude napsana pouze na meho budouciho manzela a bude uzavrena pred manzelstvim?

  Dale pak, ja budu vyhradnim vlastnikem bytu ze 2 mil, muj pritel bude vyhradnim vlastnikem bytu ze 600 000,-Kč a zbytek penez mame za vyse popsanych podminek resit jak?

  Dekuji za odpoved

 • #26699 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  do SJM nebude patřit hypotéka, ale pouze jednotlivé její splátky hrazené v době trvání manželství. Co se týče vlastnictví bytu, zde se můžete sami rozhodnout, v jakém podílu jej chcete nabýt, jestli např. Vy budete vlastníkem 2/3 a přítel 1/3; záleží to na Vás a s financováním to nesouvisí, resp. financování katastrální úřad nezajímá.

Odpověď na téma: obcanske pravo
Informace o uživateli: