obecní pozemek

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti obecní pozemek

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Marcela Heske a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #61173 Reply

  Hana

  Dobrý den,

  požádali jsme obec o prodej pozemku – žádost byla přijata a následně zastupitesltvem obce schválena, jak je uvedeno i v usnesení ze zastupitelstva.Jednalo se o 6 pozemků pro 6 lidí.

  Nyní nám ale starosta obce sdělil, že pozemek pro nás nemá, protože ostatním 5 lidem se jejich pozemky zdály malé, takže jejich pozemky rozšířili na úkor našeho a na otázku, jak je to možné odpověděl, že neví, jak se to mohlo stát..

  Nutno dodat, že toto ale neprošlo zastupitelstvem ani nám to nikdo nedal vědět..

  Prosím o radu, zda je takovéto jednání ze strany obce možné, přece pokud zastupitelstvo schválí prodej 6 pozemků, tak je toto směrodatné ne?Nebo si jen tak může obec rozhodnout, že jeden zruší, aniž by kontaktovala nás a o ten rozšíří ty zbývající pozemky?

  Děkuji předem za radu.

 • #61175 Reply

  Šéfredaktor

  Dobrý den, jednání obce je opravdu závislé na rozhodnutí zastupitelstva a takové jednání obce vůči Vám je v rozporu s právními předpisy. Navíc, bez schválení takového úkonu je tento úkon absolutně neplatný. Nejprve písemně obec vyzvěte k vysvětlení této záležitosti. Pak se můžete obrátit na nadřízený orgán.

  Mgr.Lucie Jindrová

 • #61176 Reply

  Marcela Heske

  Dobrý den, je možné aby obec prodávala pozemek za tzv. cenu obvyklou, když tato cena je dvojnásobně vyšší než je cena stanovena znaleckým posudkem? M. Heske

Odpověď na téma: obecní pozemek
Informace o uživateli: