obsah závěti

Forum Fóra Občanské právo Dědictví obsah závěti

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #70233 Reply

  Zuzana

  Dobrý den, zajímalo by mě zda lze napadnout pro neplatnoust celou závěť je-li na ní uvedeno: kromě datumu přímo: "Milé děti, Alenko a Kačenko máte to všechno na půl jak byt Jestli to prodáte či pronajmete dělejte co chcete s tím. Mamka Nováková" a z toho už půl bytu má na sebe přepsanou Kateřina a třetí dítě není v závěti uvedeno vůbec. Velmi děkuji za odpověd.

 • #70235 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  musím říct, že jsem se docela zasmála. Nicméně, i takovou formou je možné závěť sepsat za splnění některých podmínek. Předně, musí být závěť datována a podepsána. Pokud je to napsáno např. na stroji, musí závěť podepsat ještě 2 svědci.

  Dále musí být dostatečně jasné, čí je to závěť a komu co odkazuje. Těžko říct, jak by si s tím notář poradil.

  Každopádně, pokud není třetí dítě vyděděno, i ono má ze zákona jako neopomenutelný dědic nárok na svůj podíl, který je 1/2 podílu pokud by se dědilo ze zákona (u zletilého) a celý podíl u nezletilého. V části, kde tomu závěť odporuje, je neplatná.

  Darování jedné z dcer můžete v dědickém řízení namítat.

Odpověď na téma: obsah závěti
Informace o uživateli: