obtěžování na pracovišti

Forum Fóra Pracovní právo Různé obtěžování na pracovišti

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  sekretářka a poslední změna je stará 4 roky, 4 měsíce.

• Autor

sekretářka

Dobrý den, můžete mi poradit, jak se mám bránit sexuálnímu obtěžování ze strany nadřízeného? Jsem ve zkušební lhůtě v prvním zaměstnání (letos jsem maturovala) a nechci o práci přijít, ani to už ale nehodlám déle snášet.

• #41152 Reply

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

nejprve bych se pokusila promluvit s Vaším nadřízeným, sdělit mu, že jeho chování je pro Vás nepříjemné a nepřijatelné, a důrazně ho požádat, aby Vás přestal obtěžovat. Pokud má Váš nadřízený nějakého dalšího nadřízeného, můžete se obrátit na něj nebo na odbory, pokud ve Vaší fimrě jsou. Pro to, abyste dokázala, že Vás Váš nadřízený sexuálně obtěžuje, budete ale potřebovat důkazy (např. svědeckou výpověď či nahrávku), které se špatně pořizují. Pokud vše budete řešit ještě během zkušební doby, je pravděpodobné, že s Vámi bude pracovní poměr ukončen ve zkušební době. Je také otázkou, proč o tu práci tolik stojíte, pokud se k Vám změstnavatel takto chová. Jestli se Vám nepodaří jeho chování zastavit, stejně budete muset dříve či později odejít.

• #41153 Reply

sekretářka

Tohle všechno už vím, čekala jsem nějakou právní radu. Nemyslete si, že jsem opakovaně nedala najevo, že je mi obtěžování nepříjemné, ale co mám dělat, když jinou práci prostě sehnat nemůžu. Myslela jsem, že na sexuální obtěžování existuje nějaký paragraf.

Odpověď na téma: obtěžování na pracovišti
Informace o uživateli: