Ocenění pozemku

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Ocenění pozemku

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  pavla řehackova a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #59706 Reply

  Soňa Vášová

  Dobrý den, prosím o radu – babička mi darovala pozemky – pole – nyní sepíši darovací smlouvu a zařídím převod na kat. úřadu. Nevím si však rady s oceněním – musím si nechat udělat odhad od znalce, či jak ocenit tyto pozemky. Jedná se o pozemky vedené ve zjednodušené evidenci – jsou to pole, která spravuje zemědělská společnost. A je i tento převod nyní osvobozen od daně z převodu nemovitostí?

  Děkuji za radu S.

 • #59708 Reply

  Radim Suchý

  Dobrý den mám dotaz ohledně darování nemovistosti. Dočetl jsem se v § 19 čl. 3 že bezúplatné darování majetku mezi skupinami I. a II. je osvobozeno od darovací daně . Týkaá se toto jak movitého tak i nemovitého majetku . Zajímá mě prostě zda při převodu z otce na dceru se bude platit darovací daň.

  děkuji za odpověď

 • #59709 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, jestliže jde o darování, tak ocenění nepotřebujete, od daně darovací jste jako přímá příbuzná osvobozena. Budete se však muset přihlásit k dani z nemovitostí. Každý vlastník pozemků je poplatníkem daně z pozemku.

 • #59710 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, příbuzní v přímé řadě tuto daň neplatí. Je jedno jestli jde o nemovitou či movitou věc.

 • #59711 Reply

  pavla řehackova

  Dobrý den,prosím o radu. Vedle našeho pozemku je pozemek jiných lidí, kteří se o něho nestarají. Je to kamený břeh a kousek louky vedle vody.Protože jejich pozemek navazuje na náš (kamený břeh) tak se o nej staráme. Oprava a udržba (kameny se sesunují) i o louku (sečení a hrabání), staráme se o to zhruba 15 let.

  Ted přišel vlastník pozemku s tím,že buď pozemek koupíme ( ještě si určil hrozně vysokou cenu, zhruba 600Kč za m), nebo budeme muset zaptatit za všechny ty roky co se o pozemek staráme (užíváme). Nemáme,ale sepsanou smlouvu o užívání .

  Máme nějaká práva za to že se o pozemek staráme a udržujeme ho v dobrém stavu? Muže po nás požadovat zaplacení poplatkuza užívání, i když není sepsaná žádná smlouva. A je možné ,aby si majitel pozemku určil jakoukoliv cenu za jeho prodej ( i když je to převážně kamenný břeh a kousek louky u vody.

  Děkuji za radu.

Odpověď na téma: Ocenění pozemku
Informace o uživateli: