odchod do starobního důchodu

Forum Fóra Pracovní právo Různé odchod do starobního důchodu

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #38549 Reply

  Věra Vláčilová

  Dobrý den,

  při odchodu do starobního důchodu ke dni je tento den, kdy se naposledy pracuje nebo první, kdy se nepracuje? Děkuji za odpověď

 • #38551 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, "ke dni" je den, kdy se naposledy pracuje. Uplynutím tohoto dne(tj. v 24.00 hodin) pak nastane událost, která se k tomu dni váže. Vznik nároku na starobní důchod však ještě neznamená automatické skončení pracovního poměru.

 • #38552 Reply

  Miroslav Bartůněk

  Jak odejít do starobního důchodu. Jsem jednatelem s.r.o.. Mám podat výpověď?

 • #38553 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, jednatel s.r.o. není v pracovněprávním poměru. Tento vztah se řídí obchodním zákoníkem. To by jste jako jednatel měl znát. Takže můžete z funkce odstoupit podle §66 obchodního zákoníku. Musíte to oznámit valné hromadě (nebo jedinému společníkovi). Valná hromada pak musí Vaše odstoupení projednat, den projednání je dnem skončení funkce. To platí i v případě, že k projednání nedojde. Pak funkce končí dnem, kdy se mělo jednání konat, ale neuskutečnilo se anebo odstoupení nebylo projednáno. Nebo lze odstoupení oznámit přímo na zasedání VH. Pak funkce končí uplynutím 2 měsíců od oznámení (není-li VH schválen jiný termín).

Odpověď na téma: odchod do starobního důchodu
Informace o uživateli: