Odhlášení motorového vozidla

Forum Fóra Občanské právo Různé Odhlášení motorového vozidla

Zvolené téma obsahuje celkem 19 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ivan ivan a poslední změna je stará 5 let, 5 měsíců.

• Autor

Vladimír Zvara

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Mám přítelkyni která si v roce 2005 zakoupila ojetý vůz, první majitel toto vozidlo odhlásil vozidlo na moji nynější přítelkyni, ale ta ho od té doby na své jméno nepřihlásila.V den koupi na vozidlo uzavřela povinné ručení a do doby než ji původní majitel zaslal Technický průkaz od vozidla, ji stihl její dřívější přítel vozidlo nabourat a rozprodat na náhradní díly.U vozidla se v daném měsíci provedlo zrušení povinného ručení. Od té doby má přítelkyně doba 2 cedulky SPZ a velky technický průkaz. Ve velkém Technickém průkazu jsou uvedeny její údaje jen v kolonce "Vozidlo převedeno – odhlášeno (na koho,kam) ale dále jako nový Vlastník se nepřihlásila.

Potřeboval bych poradit jak ji můžu teď pomoci aby se předešlo možným problémům a jestli ji něco hrozí z právní stránky, a jakým způsobem vrátit SPZ když od vozidla není žádný doklad o ekologické likvidaci.

Děkuji za pomoc.

Zvarav@seznam.cz

• #32646 Reply

Anna Jungamnnová

Přeji dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem, co vše je potřeba si ze strany prodávajícího a kupujícího připravit, co vyplnit a zaplatit, pokud si mezi sebou dva občané ČR prodají automobil. Mám možnost odkoupit automobil Škoda 120 GLS s TK do 5/2008, ale nevím, kam se mám obrátit a kolik za převod eventualně zaplatím. Můžete mi prosím poradit.

Děkuji Anna Jungamnnová

• #32647 Reply

Anna Jungamnnová

Přeji dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem, co vše je potřeba si ze strany prodávajícího a kupujícího připravit, co vyplnit a zaplatit, pokud si mezi sebou dva občané ČR prodají automobil. Mám možnost odkoupit automobil Škoda 120 GLS s TK do 5/2008, ale nevím, kam se mám obrátit a kolik za převod eventualně zaplatím. Můžete mi prosím poradit.

Děkuji A.Jungamnnova@seznam.cz

• #32648 Reply

Karel Nepovím

Dobry den potřeboval bych poradit pro mne dost v neřešitelné situaci.Náš nezletily kluk je mu 15 let si bez našeho svoleni tedy za našimi zády koupil starého trbanta.Toho ukryl u kamaráda ,takže jsme to zjistili až po měsíci.Bývalému majiteli dal veškeré informace k převedení auta na sebe.Nejde mi do hlavy ,že někdo může převést auto na nezletilého kluka bez vědomí rodičů.Nyní začíná problém.Kluk má na sebe převedené auto je zapsán v technickém průkazu ale nesmí být vlastník protože je nezletilý.Tomu moc nerozumím myslel jsem že kdo je zapsán v technyčáku je i vlastník a majitel.A to je ten průšvich my to auto nechceme ale nevíme jak to tomu majiteli vrátit naspět.Na dopravním inspektorátu nám řekli že to půjde velice těško. Protože i když napsal auto na nezletilého ničím se neprovinil.S autem může nakládat jenom vlastník auta ,ale ten žádný není.Tedy podle inspektorátu protože jak jsem řekl nezletilý prý nesmí vlastnit auto.Tak nyní nevím co stím .Za odpovět děkuji.At žije Kocourkov

• #32649 Reply

Zdeňka Kabourková

Dobrý den,

prodali jsme auto, ale zajímalo by nás jestli můžeme mít nějaký problém z toho, jestli kupující vozidlo na sebe nepřihlásí a stane s tímto vozidlem nějaká nehoda nebo přestupek. Jsme dostatečně chráněni, když máme sepsanou řádnou smlouvu,vozidlo je odhlášené a budeme rušit i pojistku?

Děkuji

• #32650 Reply

Otto Bělohradský

dne 1.7.2008 jsem zakoupil od Car Aukce s.r.o.vozidlo Škoda Octavia a na velkém TP byla jako majitel vozidla uvedena firma EUROPACAR FLEET SERVICES,takže jsem měl být druhým majitelem.Po cca 10 dnech jsem obdržel od Car Aukce velký TP kde jako druhý majitel byla uvedena

zaregistrována fa Škofin s.r.o s datem registrace 7.7.2008 a téhož dne bylo vozidlo přehlášeno na mne,čímž jsem se stal třetím majitelem.Napsal jsem Car Aukcím,že jím s tohoto důvodu vozidlo vracím,s čímž oni nesouhlasí.Není to podvod,když 1.7.2008 jsem podepsal kupní smlouvu a převzal vozidlo a 7.7.2008 bylo jako na nového majitele přepsáno na Škofin a potom na mne?Děkuji za odpověď.

• #32651 Reply

Zdeněk Bláha

Dobrý den chtěl bych se zeptat koupil jsem přívěsný vozík za osobní automobil ale problém je v tom že nebyl odhlášen od předchozího majitele tedy od prvního majitele já jsem už třetí majitel a nemužu se nikde spojit s prvním majitelem pač už na té adrese která je uvedena v techničáku už nebydlí tak se chci zeptat jestly to nejde nějak udělat všechny papíry od vozíku mám .děkuji za odpověd

• #32652 Reply

roman luxa

Dobry den,potreboval bych poradit s odhlasenim motoroveho vozidla skoda favorit.Jedenacty mesic tohoto roku my konci technicka kontrola a emise a automobil uz nechci na dale vyuzivat jak mam prosim postupovat,vratit znacky a technicky prukaz a jestli nepotrebuji papir o likvidaci vozidla,a jestli mohu odhlasit drive pojistku nez odevzdam doklady na dopravni inspektorat dekuji s pozdravem Roman Luxa

• #32653 Reply

Jana Gernatová

Dobrý den,otec vlastní autobazar, vykoupil auta (s doklady), na náhradní díly, vozidla na sebe nemá převedené a nyní řeší co s doklady, když vozy jsou již prodané formou náhradních dílů a zbyly tedy jen doklady od vozů a SPZ.

• #32654 Reply

Veronika Novodvorská

Dobrý den,prosím vás o pomoc ,protože se nacházím v neřešitelné situaci….Asi před 3-4 roky moje mamka koupila auto škoda 105 za 1kč.Nemohla ho však odhlásit a poté přepsat na sebe protože byla na mateřské a sebrali by jí peníze…Tak do kupní smlouvy jsem byla napsaná já.Nebylo provedeno ani odhlášení ani přepis na mé jméno.Matka vůz později půjčila známému..ten bez našeho vědomí auto rozebral a odnesl do sběrného dvora.Nahlásil krádež SPZ a tím vlstně přišel dopis původnímu majiteli od PČR.Ten šel a odhlásil vůz na mě.Takže já tď nemohu provést řádnou ekologickou likvidaci a ani nemohu provést řádné přihlášení vozu,protože to auto prostě již neexistuje!!Ten co auto rozebral se mi přiznal a celé mi to napsal na papír a podepsal že bez mého vědomí vůz rozebral a odnesl po částech do sběrného dvora a pak si na policii vymyslel krádež SPZ.Prosím porďte mi,opravdu nevím jak z toho ven a od nového roku začíná platit ten nový zákon o povinném ručení!DĚKUJI!!!!

• #32655 Reply

Gabriela Šimanová

Dobrý den,mám dotaz jak postupovat v případě, kdy evidence vozidla odmítla převod vozidla na nového vlastníka (mám kupní smlouvu na 1 Kč – prodej na díly), protože nemám rodné číslo kupujícího (pouze datum narození). Velký a malý TP však mám. Kupující si ale pro ně nepřijde, protože měl vrátit díly z vozidla, což neudělal, telefony nebere, na adrese nebydlí. Ve smlouvě mám, že se kupující zavazuje veškeré formality ohledně převodu vlastnictví a případné likvidace zařídit na své náklady. Smlouva je ze dne 15.9.08. Předem děkuji za radu.

• #32656 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, tohle ať jde řešit na oddělení evidence vozidel na městském úřadu. Auta se musí odhlásit z evidence, k tomu ovšem bude třeba doložit potvrzení o ekologické likvidaci vozidel. To všechno by ovšem Váš otec, jako podnikatel obchodující s vozidly, měl vědět.

• #32657 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, konzultujte to na evidenci vozidel a požadujte sdělení, jak v této věci postupovat a co úřadu doložit. Pokud jde o pána, který auto neoprávněně rozebral, pak by se dal zvážit požadavek na náhradu škody, kterou Vám tímhle vším způsobil. Což ovšem bude vhodné řešit s advokátem.

• #32658 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, pak ho zkuste navštívit osobně nebo mu adresujte upomínku. To, že se zavázal vše vyřídit, je sice hezké, ale ve smlouvě by také mělo být zajištění této povinnosti. To znamená, že za nedodržení této povinnosti by nastoupila např. možnost kupujícího odstoupit od smlouvy, smluvní pokuta, nezaplacení části kupní ceny, která by se doplácela až po zajištění převodu atd. Jestli nebude reagovat, pak je nutné důkladně zkontrolovat smlouvu a ve spojení s tím zjistit, jaké právní kroky lze proti němu podniknout.

• #32659 Reply

Vladimír Veselý

Dobrý den,

před několika lety jsem boural,vozidlo jsem dal na vrakoviště a chtěl si sehnat jiné,ale při stěhování jsem ztratil veškeré doklady od auta a teď nevím jak ho odhlásit,jak mám pokračovat?

• #32660 Reply

jana mejvaldová

prosím Vás o radu. Jak postupovat,když syn byl účastníkem dopravní nehody. Jel ve městě rovně a náhle mu do vozovky vjel důchodce,bez blinkru. Syn prudce zabrzdil,přesto škrábl bok vozu. Důchodce se mu omluvil,že to byla jeho vina a policii nevolali. Syn měl jen prasklou mlhovku. Dnes mi přišel dopis od pojišťovny ,že jsem nenahlásila nehodu ,kterou jsem způsobila a že důchodce požaduje 4000,- za opravu.děkuji za odpověď.

• #32661 Reply

Petr Zrník

Dobrý den

Mám zaregistrované auto na Severní Moravě,ale jelikož bydlím a pracuji již 8 let v Praze,a chtěl bych tady prodat auto,tak jsem se Vás chtěl zeptat zda mohu odhlášení auta uskutečnit tady v Praze nebo musím jet na Severní Moravu kde mám auto přihlášené.

Předem Vám děkuji za odpověď

• #32662 Reply

Stanislav Souček

Dobrý den, mám motocykl Simson a předchozí majitel ho trvale odhlásil. V TP není o odhlášení nic uvedeno. Motocykl má platné STK, mám i velký TP. Jak ho prosím mohu přihlásit a co si mám vzít za doklady. Děkuji

• #32663 Reply

Tom Dvořák

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli jde odhlásit motorka o obsahu 125cca z člověka kterému ještě nebylo 18 let? Předem děkuji.

• #32664 Reply

ivan ivan

dobry den, muzu prihlasit auto na 14leteho vnuka dekuji deda

Odpověď na téma: Odhlášení motorového vozidla
Informace o uživateli: