odhlášení vozidla

Forum Fóra Občanské právo Různé odhlášení vozidla

Zvolené téma obsahuje celkem 85 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Smokemiaow11 a poslední změna je stará 7 měsíců, 2 týdny.

• Autor

Eva Illeová

Dotaz prodej auta , kupující auto nepřihlásil, auto nelze odhlásit vzal si veškeré doklady. Auto prodávali

staří lidé . Prosím o radu.

• #34167 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, celou věc konzultujte na oddělení evidence vozidel, nějaké řešení by Vám měli navrhnout. Pokud jsou neoprávněně zadržovány doklady k vozidlu, je možné dožadovat se jejich vydání žalobou o vydání věci.

• #34168 Reply

Jan SIXTA

Dobrý den, žádám Vás o radu. Bývalý tchán mojí přítelkyně po své smrti určil tuto ve své závěti jako další vlastnicí svého auta. Dědické řízení však dosud neproběhlo. Bude synem zemřelého napadnuto. Moje přítelkyně má od vozu veškeré doklady, které jí bývalý tchán zanechal. Pojišťovna jí nutí uhradit veškeré poplatky (dlužné i budoucí). Upozorňuje jí na možnost prodlení s případným uplatněním všech dalších sankcí a možné penalizace. Ráda by (do skončení dědického řízení) odhlásila auto z evidence motorových vozidel.Syna zemřelého tchána nelze z mnoha důvodů v této věci kontaktovat. Je možné udělat tento krok (např. jsem slyšel, že je možné vrátit na dopravní inspektorát SPZ vozidla) druhou osobou NEBO jaké kroky je nutné podniknout a jaké podklady je nezbytné předložit ? Děkuji za Vaši brzkou odpověď. J. Sixta

• #34169 Reply

Jaroslava Šmídová

V dubnu r.2006 bylo na mě převedeno v jiném okrese než bydlím starší auto.Auto jsem na sebe nepřihlásila, ale příští den jsem auto prodala, kupní smlouvu mám a jemu jsem předala všechny doklady.Do měsíce jsem byla s novým majitelem na přepisu na DI.Ten ale neměl sebou potřebné doklady, takže na radu úřednice jsem na jeho smlouvu napsala,že souhlasím s převodem. Bylo mi sděleno, že na přepis již s ním jít nemusím.Nový majitel slíbil dát vše do pořádku.

Po dvou letech jsem zjistila, že auto do dnešní doby není přepsané a fyzicky již neexistuje.Také nemohlo být pojištěné (povin.ručení).

Kupující odmítá jít na přepis.Na DI mi sdělili,že nemají kompetence,jak ho donutit, to že musím já sama.Prosím o radu, jak postupovat(jít např.na policii?), případně jestli mě hrozí nějaké sankce v budoucnu. Děkuji Šmídová

• #34170 Reply

Vladimír Kalaš

Prosím o radu našel jsem při stěhování kompletní doklady již 10 let neexistujícího auta.Lze toto auto odhhlásit z evidece když nemohu prokázat ekologickou likvidaci?Auto bylo rozebráno a rozřezáno na díly.Stačí případně čestné prohlášení,že auto již neexistuje? Děkuji za pomoc Kalaš

• #34171 Reply

Petr Petr

Postup upravuje z.č. 56/2001 Sb. z něhož mimo jiné vyplývá, že vlastník motorového vozidla musí předložit potvrzení o převzetí autovraku. Tzn. že vozidlo nelze jen tak prodat na náhradní díly a pokud tak bylo učiněno a nezískal jste přitom doklad o likvidaci, nebude vám umožněno vozidlo vyřadit z registru z čehož budou plynout určité povinnosti (platit povinné ručení atd.). Nic jiného vám nezbude, než sehnat potvrzení o ekologické likvidaci vozidla, neboť současná právní úprava nezná jiný způsob jak požádat o vyřazení vozidla z registru.

• #34172 Reply

igor reichert

Mel bych dotaz co se nechá dělat koupil jsem vůz a byl na me odhlasen a druhy den jsem ho prodal a kupujicimu jsem dál plnou moc at si to prihlasi na sebe a on to neudelal a vůz je pořad odhlasen na me. A od noveho roku budu muset platit pojištění . Existuje nejaka možnost s tím něco udělal ? Na urade mi rekly ze kupni smlouva je mi k nicemu.

• #34173 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, ideální by bylo sehnat kupujícího a dojednat s ním, ať převod v evidenci dokončí.

Jinak vlastnictví k vozidlu přechází jeho předáním, evidence je pouze administrativním krokem, který vlastnictví neovlivňuje. Proč Vám tedy tvrdí, že smlouva je k ničemu, to není zřejmé. Auto bylo odhlášeno, Vy vlastníkem nejste a porušení povinností při dokončením přepisu je na straně kupujícího. V současné době se vozidlo nachází v tzv. polopřevodu, na straně úředníka evidentně chybí ochota dát Vám účinnou radu.

• #34174 Reply

Jiří Rych

Dobrý den, prosím o radu. Před cca 4 lety mi ukradli auto, policie ho nenašla, dostal jsem o tom potvrzení. Je nutné tento vůz ještě odhlásit z evidence vozidel? Mám obavy abych nemusel platit poplatky za to že nemám povinné ručení. Mám k tomu TP a potvrzení o nenalezení vozidla. Děkuji.

• #34175 Reply

Daniel Klenovič

Prosím o radu.V lednu r. 2007 jsem prodal (v návaznosti na můj zveřejněný inzerát na internetu) osobní automobil na náhradní díly(cca 1 měsíc propadlá TP). Nový majitel převzal a podepsal kupní smlouvu se všemi náležitostmi. Také na základě ústního příslibu, že automobil odhlásí, mu byl v dobré víře předán malý a velký TP s reg. značkami.Za týden mu byla zaslána doporučeným dopisem plná moc k odhlášení vozidla na registru vozidel. Tento dopis převzal, jelikož se nám nevrátil. Asi před 10-ti dny jsme zjistili, že vozidlo nebylo odhlášeno a že jsme stále majiteli.Z registru vozidel nám bylo sděleno, že je smlouva nezajímá, ani plná moc, a že jsme v několika případech porušili zákon. Vozidlo prý není možné prodat na náhradní díly a bylo naší povinnost jej odhlásit.Tento člověk ale dle Obecního úřadu má špatnou pověst, auto zde nebylo nikdy spatřeno.Jak dále postupovat, když daný člověk nebude mít nic z toho, co mu bylo předáno ?

• #34176 Reply

Luboš Maděra

Dobrý den.

Asi před rokem jsem prodal automobil skoda favorit s tím, že jsem dal plnou moc novému majiteli k tomu,aby automobil převedl na sebe a odevzdal jsem mu velký i malý technický průkaz. Tento rok jsem zjistil, že na sebe automobil nepřevedl a ten je registrován stále na mě. Navíc automobil předal někomu dalšímu i s doklady.

Nevím jestli již automobil neexistuje nebo ano. Můžete mi poradit, jak postupovat?

Kupec na sebe automobil přepsat nechce.Mám si auto pojistit či podat nějakou žalobu?

Dekuji

• #34177 Reply

Jan

Tohle presne se mi stalo, akorat nastesti ten dalsi kupujici si to auto na sebe chtel prehlasit.

Me se podarilo vyziskat od kupce ruznymi vyhruzkami tech. prukaz a vozidlo odhlasit.

Nicmene ten kvuli tomu novemu zpotvorenemu zakonu pudu jeste na registr. zkontrolovat, kolik mam na sebe hlasenych vozidel.

Jinak pokud to vozidlo neodhlasis, tak ti budiz buh milostiv.

• #34178 Reply

ivo urbanek

Dobrý den,potřeboval bych prosím Vás poradit jak mám odhlásit vozidlo,které jsem před rokem prodal do polska.S kupujícím jsem vytvořil kupní smlouvu a dal mu malý TP,velký TP mi zustal s tím že to časem přepíšeme na nového majitele.Ten se mi už neozval a já teď nevím co s tím mám dělat.Mám velký TP napsaný na mě a kupní smlouvu.Děkuji za odpověd a jsem s pozdravem.

• #34179 Reply

H. Walderova

Manžel prodal v roce 1992 auto, bohužel zůstal v evidenci vozidel jako majitel auta.Odhlášení vozidla nejde. V registru vozidel vyžadují obnovení dědictví. Ale jak mám uvést ,že chci zdědit auto,které jsme už v době manželovy smrti nevlastnili? Navíc po 16 létech už nemám žádné dokumenty . V případě pokut,které se budou týkat za nepojištšní vozidla ,které se chystá od letošního roku , to je zaplatím za 16 let mrtvého manžela? Děkuji za odpověď Walde

• #34180 Reply

Martina Čížková

Po smrti tchána jsme se dědicové dohodli, zrušit jeho nepojízdné auto. V dědictví není uvedeno, protože mělo nulovou hodnotu. Ekologicky jsme ho zlikvidovali, ale na registru vozidel ho nechtějí odhlásit, protože není uvedeno v dědictví. Pojistka je zrušená, tam jim stačil doklad o likvidaci. Ctěla bych vědět, jak zrušit registraci a jest-li se nás týkají ty poplatky, když auto bylo zlikvidováno už v roce 2006.

• #34181 Reply

Petr

Potrebuji odhlasit vozidlo zn.Fiat Regata.Toto vozidlo již 5 let nemam a nemam ani potvrzeni o ekologicke likvidaci.Ani technicky prukaz jiz neexestuje.Stalo se tak po dobu rozvodu.Jakym spusobem mam pokracovat aby auto bylo vyjato z registrace.Dekuji

• #34182 Reply

Jan Gajdoš

Znovu otevřít dědické řízení a přepsat ho na sebe. Následně odhlásit.

• #34183 Reply

Cedrik Haškovec

Mám stejný dotaz s ukradeným autem před sedmi lety.

Děkuji za radu,

s pozdravem, C.Haškovec

• #34184 Reply

Tomáš Hanzík

Já nám také stejný dotaz s ukradeným autem před třemi lety.

Děkuji za radu Tomáš Hanzík

• #34185 Reply

Lukas Honka

Dobrý den

chtěl bych vyřadit vozidlo z evidence ale zároveň si ho ponechat na náhradní díly je to možné děkuji za odpově.

• #34186 Reply

Zuzana Heinová

Mám dotaz, v roce 1992 jsem si koupila motocykl Simson.

Majitel ho na mě přehlásil, ale mně už se ho přihlásit nepodařilo, protože neprošel technickou kontrolou. Od té

doby ho mám v garáži a nikdo ho nepoužívá. Teď bych ho chtěla vyřadit z evidence vozidel, ale chci si ho ponechat na náhradní díly. V Táboře na evidenci vozidel mi sělili, že to možné není. Musím ho buď ekologicky zlikvidovat nebo zavolat technika, který mi vystaví potvrzení o tom, že motocykl skutečně existuje a poté uložit značky do depozita. Nemám ho v úmyslu už nikdy zprovozňovat. Ani jedno z řešení pro mě není vhodné.

Prosím poraďte

Děkuji Heinová

• #34187 Reply

Vojtěch Doupal

Dobrý den.

Mám velký problém. Měli jsme automobil Lada 2101 nebo tak nějak. Jednou jsem ho naboural a tak jsem ho rozřezal a odvezl do zběrných surovin kde jsem dostal peníze na ruku. V garáži mi zbyl jen motor. Auto bylo napsáno na dědu který zemřel. Podle nového zákona musíme platit poviné ručení. A můj dotaz zní. Jak mám auto odhlásit když mi nikdo nechce vystavit papír o ekologickém zničení? Za odpověď děkuju.

maniak776@seznam.cz

• #34188 Reply

Ilona Vlasáková

Dobrý den,syn prodal auto,nechal se napálit,nechal klukům auto s malým techničákem,oni mu nechali velký techničák a na papíře smlouvu o prdodeji neověřenou,s tím,že druhý den přivezou řádnou smlouvu a auto přehlásí.Dodnes se neozvali,my zrušili povinné ručení,ale auto nejde odhlásit bez značek.Na policii jsme to hlásili jako odcizení podvodem,ale nemohou s tím prý nic dělat.Co v takové situaci dělat,přece nebudu platit za něco co nemám??

• #34189 Reply

Jiří Rych

Odpovědi zde jsem se nedočkal, ani z jiných různých zdrojů jsem nedostal jasnou odpoveď, tak jsem strávil 7 hod. na evidenci vozidel a zjistil jsem, že skoro zbytečně.

Zaměstnankyně evidence my sdělila, že vozidlo je blokováno policií a že s ním nic nemůžou udělat, z mé strany je prý vše v pořádku.

Alespoň jsem si nechal udělat výpis vozidel, které jsou evidovány u mého r.č. abych si ověřil, zda na mě není psané ještěn nějaké vozidlo.

• #34190 Reply

Ludmila Kubištová

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jestli odhlášení vozidla může provést i nový majitel vozidla a jaké jsou podmínky?Dále jaká hrozí sankce původnímu majiteli, pokud prodané vozidlo neodhlásí?Předem děkuji Ludmila Kubištová

• #34191 Reply

Radka Bláhová

Dobrý den,

mám na Vás dotaz. Moje kamarádka před lety odjela na Malorku vozem, který koupila od našeho známého. Přepis bohužel neudělali. Povinné ručení si platila ona sama. Na Malorce zůstala. Nyní auto je již na odpis. Na Malorce ji sdělili, že musí odhlásit auto v ČR, kde dostane nějaký papír, díky kterému ho bude moct na Malorce zlikvidovat. Proto poslala jak značky tak i TP majiteli vozu. Bohužel mu prý sdělili, že tímto způsobem to odholásit nelze, že zde v ČR potřebují papír z Malorky, ale ten dostane až po odhlášení v ČR. Moc prosím o radu. Děkuji Radka Bláhová

• #34192 Reply

Roman Vojkovský

Dobrý den

Mám na vás prozbu a potřeboval bych poradit.

k věci

Zjistil jsem že mám na sebe napsanou skodu 105 v roce 2002 jsem ji prodal, majitel byl z autobazaru a vysvětlil mi,

že se nemusím o nic starat že to převede sám, víc jsem se o to nezajímal dnes už vím že to byla chyba.

Tudíž jsem ho kontaktoval, ptal se ho proč to nepřeved a kde to auto je.Odpovědelmi že ho rozprodal na náhradní

díly a TP že nemá. Dnes mi už ani tel. nezveda.Proto vám píšu a prosím o radu, jak mám dál pokračovat.

dekuji za odpověď vojkovsky.r@seznam.cz

• #34193 Reply

Roman Vojkovský

dobry den mam stejne problémi prosím jestlí uz víte více jak to udelat dejte mi vedet dekuji

• #34194 Reply

Roman Vojkovský

Dobrý den mam stejný problem jestli uz víte víc prosím odepiste mi jak jste pokracoval dekuji vojkovsky.r@seznam.cz

• #34195 Reply

Roman Vojkovský

Dobrý den mám stejný problem jako vy jestli uz jste danou situaci vyřesil posle te mi prosím jak dekuji vojkovsky.r@seznam.cz

• #34196 Reply

Jiří Tvrzník

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně odhlášení přípojného vozidla. Jedná se o karavan, ke kterému již bohužel neexistují ani značky ani doklady. je nějaká šance toto vozidlo odhlásit?

Děkuji

• #34197 Reply

Jiří Tvrzník

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně odhlášení přípojného vozidla. Jedná se o karavan, ke kterému již bohužel neexistují ani značky ani doklady. je nějaká šance toto vozidlo odhlásit?

Děkuji

• #34198 Reply

petr svarc

Zařídíme odhlášení již neexistujícího vozidla z evidence. Vše oficiální cestou. 775373825

• #34199 Reply

Jaroslava Kalodová

Dobrý den

Mám broblém auto z roku 1978 ukradli i s doklady takže nemám ani velký technický prukaz a nevím co dělat a jak odhlásit äuto ktéré je ukradeno v roce1997.Porad te co ted abych nemusela platit za neco co není

• #34200 Reply

Radek Kučera

Dobrý den, chci prodat starší vůz na Slovensko. Budu platit zde nejaky poplatek ?

Děkuji za odpověď.

• #34201 Reply

Jiří Krzák

Dobry den chtěl bych se zeptat co všechno potřebuji děkuji předem

• #34202 Reply

Libor Mokry

Dobry den,chtel bych se zeptat,co je zapotrebi k odhlaseni jiz neexistujiciho vozidla a kolik tato sluzba stoji.Musim podotknout,ze bohuzel jiz nemam ani doklady k vozidlu,ktere chci odhlasit.Dekuji Mokry

• #34203 Reply

Marcela Michálková

Dobrý den, rádi by jsme odhlásili vozidlo, kterému končí TK roku 2010. Když jsme na úřadu žádali o vyřazení vozidla aby jsme ho mohli dát na náhradní díly tak nám nebylo vyhověno. Prosíme o radu jak vozidlo vyřadit z registru aby jme nemuseli platit Ekologickou daň a přitom mohli vozidlo předat na náhradní díly…Slyšela jsem že se dá vozidlo vyřadit z registru a že si ho můžem nechat např. jako historické vozidlo, nebo pouze jako (boudu pro psa). Je to možné? Děkuji moc za odpověď Michálková

• #34204 Reply

Zdeněk Bernard

Dobrý večer.Ctěl bych si své bourané auto nechat na náhrdní díli jelikož jsem koupil stejné a přitom odhlásit z registru jak to mám uďělat?

Ďěkuji za odpověd Bernad

• #34205 Reply

Daniel Macek

Dobry den, mam problem s odhlasenim vozidla z registru, vozidlo mi bylo odtazeno clovekem kterry tvrdil ze je z likvidacni sluby a ze my vystavi na nej doklad o ekologicke likvidaci a ze my ho prinese do dvaceti minut, auto si odtahl ale papir uz sem od te doby nevidel. Policii to bylo nahlaseno ale ta s tim vubec nic nedela. Nevite nekdo co by se dalo delat, jak auto odhlasit jinak, nejaka pravni klicka? Dekuji.

• #34206 Reply

Miroslav Řebíček

Dobrý večer.Ctěl bych si své staré auto nechat na náhrdní díli jelikož jsem koupil stejné a přitom odhlásit z registru jak to mám uďělat?

Ďěkuji za odpověd Řebíček

• #34207 Reply

Lukas Kral

Dobry den koupil jsem vozidlo z jineho kraje,prodavajici slibil,ze vozidlo ihned odhlasi a posle dokumentaci vcetne TP,abych mohl vozidlo prihlasit.Ovsem ubehlo jiz 14 dni a majitel vozidla nereaguje na me prosby a stale vozidlo neodhlasil a neposlal TP.Jak dlouho od zaplaceni a podepsani kupni smlouvy musi ze zakona odhlasit a poslat dokumentaci o vozidle?Co kdyz se tak nestane?Jak mam postupovat?

• #34208 Reply

karel Říha

prodal sem auto podepsal plnou moc že ohlásí auto.Po 3 týdnech se nic neděje protože ho neprodal a je v bazaru a mám čekat.co říká zákon?

• #34209 Reply

Aleksandr Chadov

Dobrý den! prodal sem auto podepsal plnou moc Ze ohlásí auto, auto převzaté z Česká republika, ale nebyla odstraněna z registru. Co mám dělat? jak odstranit z registru?

• #34210 Reply

lucie skaloudova

Dobrý den.Ctěla bych prodat motorku na náhrdní díly a přitom odhlásit z registru jak to mám uďělat?

Ďěkuji za odpověd Lucie

• #34211 Reply

Jaroslav Budig

Potřebuji odhlásit vozidlo z registru vozidel a nemám potvrzení o ekologické likvidaci.Jak to mám udělat?Děkuji.

• #34212 Reply

Jan Juchelka

Dobrý den, koupil před rokem auto, které mi po měsíci nabourali…Samosebou policie viníka nenašla a mě zbyl šrot. Auto mám stále v polopřevodu. Při pokusu o vyřazení z evidence vozidel mi bylo sděleno, že musím zaplatit bud eko dan, nebo nechat vrak eko zlikvidovat. Státu zbytečně platit nechci, a auto si chci nechat na ND…tzv vlastní zánik vozidla..Bylo mi řečeno, že to jinak nejde. Nechápu logiku když auto eko zlikviduji, nebo si ho nechám je přeci uplně jedno a neměl by na to být brán zřetel pokud chci auto trvale vyřadit z evidence vozidel…Díky za každý poznatek…

• #34213 Reply

Ruda Marik

Dobrý den, v roce 2007 jsem prodal vozidlo, to jsem však nepřevedl na nového majitele. Místo toho jsem kupujícímu vystavil plnou moc a dohodl se s ním, že to vyřídí on. Teprve v těchto dnech jsem se dozvěděl, že auto je stále registrované na mé jméno a nový majitel navíc neplatí pojistku a pojišťovna se obrací na mě. Mám kupní smlouvu, vystavenou plnou moc a kopii malého techničáku. Prosím poraďte mi prosím jak tento problém mohu řešit. Děkuji za vaší pomoc.

• #34214 Reply

pavel novák

Dobrý večer.Odpověděl Vám někdo na tento váš dotaz?Mám stejný problém.Jen jsem si dovolil prodejci něco vytknou,že mi zatajil nebylo toho málo.A ted mě za to asi trestá tím že nereaguje a neodpovídá ne email.jen mi jednou napsal,odeslán!Napsal jsem mu,že asi přes Brusel.Tak nevím co dál.na dopravce se mnou taky moc nechtěli mluvit.Ani mi nic vysvětlit.pokud vám někdo odpověděl.Jak..děkuji

• #34215 Reply

Vladimír Volf

Prodal jsem vozidlo, to jsem však nepřevedl na nového majitele. Místo toho jsem kupujícímu vystavil plnou moc a dohodl se s ním, že to vyřídí on. Teprve v těchto dnech jsem se dozvěděl, že auto je stále registrované na mé jméno a nový majitel navíc neplatí pojistku a pojišťovna se obrací na mě. Mám kupní smlouvu, vystavenou plnou moc a kopii malého techničáku. Prosím poraďte mi prosím jak tento problém mohu řešit. Děkuji za vaší pomoc.

• #34216 Reply

Luděk Sikora

Dobrý den,mam takový problém s autem. před rokem jsem ho prodal, ale pořád nebyl čas na přepis a nakonec se na to zapomělo a auto neni stále přepsane na nového majitele. Bohužel ten už ná jiné číslo a nemužu se sním nijak zkontaktovat. Jinak pojistku jsem zrušil hned po prodeji na zakladě kupní smlouvy, řikal že ji mužu zrušit že už má založenou novou. No nejhorší je, že nemam ani maly ani velky techničák a nevím co s tím? Díky za odpověd

• #34217 Reply

Žaneta Loužilová

Dobrý den, mohla bych se Vás zeptat, jak jste případ řešil, popřípadě jak to vypadá nyní? Řeším podobný problém s rodiči, prodali před rokem a půl auto, odevzdali oba techničáky a plnou moc k odhlášení, ale dotyčný, co to měl mít na starosti, se na to vykašlal, auto je stále na rodiče a když pominu, že jim teď přišla výzva za doplacení povinného ručení za rok 2011 (dva měsíce 6500,-), nechci ani vidět, co by mohlo dorazit za rok 2012. Rodiče netušili, že auto není odhlášené a v dobré víře věřili známému, co obchod zprostředkoval, že se o odhlášení vážně postará. A aby toho nebylo málo, nová majitelka auta, která je uvedená na kupní smlouvě, nejspíš zemřela a není možné zkontaktovat jí, ani "známého"..

• #34218 Reply

Žaneta Loužilová

Dobrý den, mohla bych se Vás zeptat, jak jste případ řešil, popřípadě jak to vypadá nyní? Řeším podobný problém s rodiči, prodali před rokem a půl auto, odevzdali oba techničáky a plnou moc k odhlášení, ale dotyčný, co to měl mít na starosti, se na to vykašlal, auto je stále na rodiče a když pominu, že jim teď přišla výzva za doplacení povinného ručení za rok 2011 (dva měsíce 6500,-), nechci ani vidět, co by mohlo dorazit za rok 2012. Rodiče netušili, že auto není odhlášené a v dobré víře věřili známému, co obchod zprostředkoval, že se o odhlášení vážně postará. A aby toho nebylo málo, nová majitelka auta, která je uvedená na kupní smlouvě, nejspíš zemřela a není možné zkontaktovat jí, ani "známého"..

• #34219 Reply

Žaneta Loužilová

• #34220 Reply

Žaneta Loužilová

• #34221 Reply

Pavel Bittner

Dobrý den.

Pracuji v 5ti směnném nepřetržitém provozu.Užívám 5 let antidepresiva,mám anxiozně depresivní poruchu.Můj ošetřující psychiatr mi chce napsat doporučení,že nemohu pracovat na noční směny.Jak se k tomuto může zaměstnatel postavit – mám obavu,že dostanu výpověď.Může mi zaměstnavatel nabídnout jinou práci a pokud ne,jaký to může mít dopad.

Děkuji za odpověď P.B.

• #34222 Reply

Michal Kubát

Dobrý den,rád bych požádal o radu.Před asi osmy roky sem vlastnil vozidlo,které jsem nechal ekologicky zlikvidovat a ukončit povinné ručení.Z nepochopitelných důvodu jsem na tuto skutečnost zapomněl.Tak že mi zbylo jen registrační značka,technický průkaz a doklad o likvidaci.Rád bych vozidlo vyřadil z evidence a nevím jak dál postupovat obzvlášť když nemam doklad o pojištění.Předem děkuji!

• #34223 Reply

Iveta Macháčová

Dobrý den.

Co vše je k tomu potřeba a odkud jste?

Díky za odpověd

• #34224 Reply

Martin Čarňanský

potřeboval bych pomoci s odhlášením vozidla. Před 6 lety jsem prodal vůz,osoba, které jsem ho prodal, ho dále prodala další osobě. Bohužel mou vlastní hloupostí bylo, že jsem vozidlo neodhlásil a jsem stále veden jako majitel vozidla. Nynější provozovatel a pojistník platí povinné ručení,ale pojišťovna mi na dotyčného člověka nedá osobní údaje abych mohl vozidlo odhlásit, ke všemu se provozovateli nemohu dovolat,získal jsem na dotyčného adresu a jméno,ale na registru vozidel mi sdělili že k odhlášení potřebuji na TP uvést i rodné číslo nebo číslo OP.Ještě jedna věc, když jsem ještě vůz vlastnil tak na STK mi neuznali vystavení malého TP kvůli neodpovídajícím pneumatikám na vozidle,takže mám jen malý TP od majitele,který mi vůz prodal,tedy se obávám,že mi malý TP nevystaví. Rád bych se zbavil tohoto břemene. A současnému provozovateli se nemohu dovolat.. A zda se dá vozidlo odhlásit bez malého technického průkazu.

Předem děkuji za odpovědi

• #34225 Reply

Jan Jiránek

Dobrý den,

před 3 týdny jsem prodal vůz, který jsem kdysi při přestěhování zapomněl přehlásit do jiného kraje. Když jsem chtěl nyní auto přehlásit na nového majitele (opět do jiného kraje) nastal problém. Paní na úřadu (při přehlášení na nového majitele) po mě chtěla zelenou kartu (nebo vrátit SPZ), kterou už nemám, jelikož jsem po prodeji zrušil povinné ručení. Takže auto je prodané a má nového majitele, ale je hlášené stále na mě a já ho nemůžu přehlásit. Co mám dělat a jak postupovat? Nikdo mi není schopný poradit. Díky

• #34226 Reply

Kamila Červeňáková

dobrý den,

mám takový trošku složitější problém. Začnu tak, že jsem před 2 lety koupila auto na dojetí od jedné paní. Takže auto zůstalo psané na ní a já si pouze založila pojistku. Po 2 letech se auto rozbylo. (upladlo mu kolo), takže jsem auto v dobré víře a i naivitě darovala jednomu kamarádovi, že prý si ho rozebere a prodá do šrotu. A že mi pak auto na úřadě zruší. Takto před měsícem rušil auto i mému otci a vše prošlo v prořádku. Jenže když tam šel s mým autem, tak byl problém. Protože chtějí buď evidenční kontrolu a nebo eko. likvidaci. Ani jedno teď neuděláme, protože auto již fyzicky neexistuje. Ještě jsem zapomněla dodoat, že jak není psané auto na mě, tak jsem si musela od minulé majitelky važádat plnou moc. Komunikace mizerná, ale plnou moc jsem po měsíci volání a prošení dostala. Takže zde by nebyl problém, ale je problém s tím, že nemáme tu eko. likvidaci a ani evidenčku. A ani ji mít nebudeme, protože auto neexistuje. Jak z tohodle ven. Prosím poraďte. Děkuji.

• #34227 Reply

Jiří Ambrož

Dobrý den, prodal jsem před 2 měsící auto pánovi z Děčina.

Po dvou dnech chtěl zrušit smlouvu to jsem odmítl.

Těd má na auto přepsané povinné ručení ale nechce ho přepsat na sebe.Neustále není majitelem auta

Má u sebe málý techníčák a já mám velký techničák.

Moje otázka zní jestli mám nějakou možnost ho donutit ho přepsat auto?

Jestli mohu auto odhlásit sám?

Jestli je nějáky rozdíl v odhlašování když kupující je z jíného Kraje?

• #34228 Reply

nespokojený úředník

Registrace vozidla je proces, který se skládá ze 2 kroků,

1. původní vlastník který auto prodává má ze zákona povinnost nahlásit změnu majitele vozidla, změny se podle zákona 56/52001 Sb hlásí do 10 dnů, přitom se předkládají doklady do kterých se zapisuje změna…v dokadech je tkaová malí mezikolonka, kam se zapisuje avizace novéh vlastniíka

2.) pokud nový vlastník hodlá vozidlo provozovat ( přesně takto je to uvedeno v zákoně) , má ze zákona povinnost dostavit se na úřad kde trvale bydlí a přihlásit se jako vlastník vozidla, pak bude vytištěn v dokladech do "hlavní" kolonky TP

3.) zákon 56 vyžaduje při registraci předložit protokol o evidenční kontrole

4.) ze zákona také logicky vyplývá toto…pokud je podle paragrafu 4 registr vozidel seznamem vozidel a jejich provozovatelů, může o evidenční úkon požádat jen TEN, kdo se k autu jako PROVOZOVATEL nechal zapsat

5.) Pokud jste se nenechala zapsat jako provozovatel auta, nemůžete ani ve vztahu k autu o nic žádat…

• #34229 Reply

nespokojený úředník

1.) udělat dodatečně to co jste zapoměl…přihlásit se k autu tam kde trvale bydlíte

2.) následně odhlásit auto na nového vlastníka

Je to jednoduché. Jsem schopen poradit vám, zelená karta nená nutná protože ta se vyžaduje ze zákona jen opři REGISTRACI, a VY jste registrován…teď už jen nahlašujete změnu bydliště kartu proto nepotřebujete

• #34230 Reply

nespokojený úředník

zvednout se a konečně dojít s doklady a značkami na úřad kam spadáte podle adresy trvalého pobytu

• #34231 Reply

nespokojený úředník

Přepis auta není úkonem s právním úřinkem, zěmny či přechodu vlastnictví, je to jen zápsi do seznamu vozidle a jejich provozovatelů.

Vlastnictví vzniká, mění se a zaniká mimo tento seznam. Takže nový majitel JE majitelem auta, on má auto a vy peníze a případný spor bude muset rozseknout soud pokud se nedomluvíte mezi sebou

S velkým a malým TP máte do 10 dnů zajít na příslušný úřad kde nahlásíte změnu vlastníka , necháte změnu zapsat do dokladů a doklady mu pak předáte.

Nového majitele nemůžete k ničemu NUTIT. Žijeme ve svobodné zemi a je na něm zda zákon dodrží nebo poruší. Hleďte si svých svých povinností a udělejte cio Vám ukládá zákon.

• #34232 Reply

nespokojený úředník

Dovoluji si Vás všechny upozornit na novelu zákona č.56/2001 Sb., ve Sbírce vyšla 6.8.2013, částka 93.

Novela je účinná od 1.1.2015

Pokud se k vozidlu v polopřevodu nepřihlásí jeho majitel do 30.06.2015, dnem 1.7.2015 bude auto ze zákona považováno za zaniklé, se vším všudy, doklady a značka k takovému autu za zničené.

Každý kdo má takové auto a zaváhá, o auto PŘIJDE.

Podobným způsobem bude naloženo s vozidly dočasně vyřazenými delší dobu než 18 měsíců. Pokud se do 12 měsíců vlastník nepřihlásí na úřadu a nepožádá o vyřazení z provozu, auto se vymázne z registru a doklady a značky sešrotují.

Registr se snad konečně alespoň trochu pročistí.

Malý český člověk by si měl konečně uvědomit, že auto je sice obyčejným předmětem denní potřeby, bohužel podléhá ze zákona registraci,povinnosti platit povinné ručení, silniční daň atd…a začít se konečně podle toho chovat…zákony platí pro všechny a jejich nedodržování se nevyplácí.

• #34233 Reply

maverick

Dobry den, predcasem sem prodal auto do zahranici, kde je uz zaregistrovano na noveho majitele a ma nove znacky. Auto bylo v CR prihlasene na mne na Prazskou adresu ale mezicasem sem se prestehoval na jinou stredoceskou adresu, takze mam jine misto pobytu. V technicaku je ovsem porad stara adresa… Nevim jestli v takovem pripade se auto odhlasuje jako zmena v registru, nebo trvale vyrazeni a jestli musim nejdrive udelat tzv. prestehovani na urade… Dekuji

• #34234 Reply

nespokojený úředník

dobrý den

velký TP je nutné předat majiteli společně s autem, i když jde o cizince…v celé EU platí zásada že se při registarci vozidla vyžaduje předložení obou registračních dokladů ze země původu jako PODMÍNKA registrace

nevím co znamená slovo "před časem", ale změny máte ze zákona hlásit do 10 dnů registračnímu místu kde máte trvalý pobyt

Neplněním zákonných podmínek se jen zbytečně komplikují úřední úkony které se navíc kumulují došlo k registraci v zahraničí, příslušně EU země do 2 měsíců oznámují našemu MDCR identifikační úajde všech vozidel vyexportovných z čr a následně přihlášených v té které zemi

Na základě těcjto infornmací lze auto z českěo registru " vyexportovat"

Pokud tyto informace MDCR nepředá úřadům, situace se komplikuje

Obraťte se na úřad kde máte trvalý pobyt a oznamte jim to co jste napsal v dotazu

• #34235 Reply

radek ch.

Před půl rokem jsem koupil auto, majitel jej na mě odhlásil a já ho ještě nemám přihlášené… jelikož je ve špatném tech. stavu, rozhodl jsem pro jeho likvidaci… můžu jej ale nechat zlikvidovat, když je vůz jenom v odhlášce, nebo mám povinnost jej nejdříve přihlásit-nechci zbytečně platit eko daň při přihlášení, když druhý den půjde sešrotovat-děkuji

• #34236 Reply

Věra Hinková

Bývalý manžel odmítl sdělit exekutorům, kde skrývá svůj na sebe napsaný OA a záhy ho prodal v Rakousku, kde ho bez problémů a bez jakýchkoli dokladů (velký TP jsem předala exekutorům) přihlásil nový majitel – rakouský občan – do rakouského registru vozidel. Což není nutné vozidlo v ČR nejprve odhlásit a s patřičnými doklady pak přihlásit v jiné zemi EU ? Je potřeba pro přihlášení v jiné zemi EU předložit kupní smlouvu ? Není mi jasné, jak mohli v zemi EU vozidlo přihlásit ?

Děkuji.

• #34237 Reply

nespokojený úředník

dobrý den paní, především nevíte na základě čeho dotyčný auto v "A" přihlásil…v celé EU se podle směrnice 1999/37 ES vyžaduje předložení obou registračních dokladů..velkého i malého TP…dřívější odhlášené v zemi původu legislativa nevyžaduje…

Možná si dotyčný nechal vystavit duplikát velkého TP, což lze na základě plné moci vystavené registrovaným provozovatelem…Vzhledem k tomu, že Váš podpis na plné moci nemusí být v tomto případě úředně ovřen, mohlo dojít i ke zfalšování podpisu..

Mimochodem, v ČR působí vrstva podnikatelů – parazizů, obíhajících úřady a za peníze provádějících úkony na základě plné moci za kohokoliv…o těchto lidech se ví že si často plné moci vyplňují a sami podepisují i za své klienty v rámci úspory času a nákladů…stát to umožňuje, tak proč ne

Ověřte si na úřadu v místě svého bydliště platnost velkého TP který máte, pokud byl vydán duplikát máte prvo nahlédnout do spisu případně požadovat opis..pak budete mít ve všem janso

• #34238 Reply

nespokojený úředník

zlikvidovat autop lze kdykoliv, ale o evidenční úkon žádá jedině ten kdo je k autu registrován jako provozovatel a vlastník

Registr vozidle je podle paragrafu 4 zákona 56/2001 Sb. evidecí vozidel a jejich provozovatelů, a pokud je v zákoně uvedeno že o něco žádá provozovatel / vlastník shodný s provozovatelerm/ je z pohledu úřadu provozovatelem, TEN KDO JE K AUTU ZAPSÁN.

Takže k bvyřazení se budete muset k autu přihlásit a pak žádat o trvalé vyřazení

• #34239 Reply

nespokojený úředník

Pokud bylo vozidlo registrováno na bývalého manžela, nepotřeboval k úřednímu úkonu Vaše zmocnění a mohl o duplikát velkého TP požádat sám…a auto pak prodat kamkoliv…

Samozřejmě auto pořízené v době trvání manželství js SJM, a pokud exmanžel věděl že je vedena exekuce a byl upozorněn na to že nemá s majetkem nijak nakládat je to oříšek pro exekutora

i auto prodané do zahraničí se dá zabavit

• #34240 Reply

radek ch.

to znamená, že budu muset zaplatit 5tis eko. daň, 800 přihlášení a teprve pak jej lze zrušit ?

• #34241 Reply

Věra Hinková

Děkuji za odpověď.

A je také potřeba pro přihlášení v jiné zemi EU předložit kupní smlouvu ?

• #34242 Reply

nespokojený úředník

EU legislativa vztahující se k registraci vozidel nevyžaduje strijntně předložení kupní smlouvy, protože smlouva může být i ústní. Povinné jsou jen oba díly registračních dokladů,pokud byli vydány.V ČR je to evidenční kontrola, na slovensku kontrola originality, jinde to může být prohlídka na TUV – obdoba naší STK.

• #34243 Reply

radek ch.

Dnes jsem se dočetl, že když mám vůz v polopřevodu, a jelikož je nepojízdný a mám v plánu jej zlikvidovat, není problém ho zrušit.Stačí s dokladem o eko. likvidaci jít na úřad a auto poté jen dohlásit (800kč) a není nutnost hradit ekologickou daň (5000kč), protože bude zároveň zrušeno… Je tomu tak?

• #34244 Reply

daniel fiala

dobrý den koupil jsem auto a bývalý majtel ho odhlásil na mě ale ja ho už nepřihlasil na sebe takže neni na nikoho přihlašený mužu ho bezproblemu odhlasit z evidence a zapoměl jsem dodat ze jsem nevirídil poviné ručení takže neni na nikoho prihlaseno a nemá pojistku pujde i tak odhlásit dekuji

• #34245 Reply

nespokojený úředník

dobrý den pane Fialo, odhlašovat může jen ten kdo je k autu přihlášen, registraci je nutné dokončit, a ten kdo se nakonec k autu oficiálně přihláší do registru jako nový provozovatele může pa žádat o další úkony…V zákoně 56 je napsáno kdo může žádat o jednotlivé úkony, a pOKUD je tam uvedeno že PROVOZOVATEL, a je tam definice že reguistr vozidle je seznamem voztiodel a jejich provozovatelů, je z pohledu záíkona provozovatelečm TEN, kdo je k danému vozidlu jako provozovatel registrován.

Podrobnosti Vám doporučuji řešit s místně příslušným registračním místem.

• #34246 Reply

fiala

este bych mel otazku když je na mě auto odhlášeno a nemá zaplacené povine rucení tak jak to je mohu platit nejakou pokutu na pojistovně dekuji

• #34247 Reply

nespokojený úředník

samozřejmě ČKP po Vás bude vymáhat sankční poplatek podle zákona o povinném ručení, pokud přijde na to že auto není pojištěné

• #106472 Reply

buy_viagra
  • #108409 Reply

ShawnOveby

Advertising and Public Relations Basil Scheibe from Gormley my blog: perle blue

• #109212 Reply

photos_viagra
  • #125989 Reply

Smokemiaow11
Odpověď na téma: odhlášení vozidla
Informace o uživateli: