odhlášení z trval. bydliště

Forum Fóra Rodinné právo Rodičovství odhlášení z trval. bydliště

Zvolené téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 2 měsíce.

• Autor

Petra Mezeiová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně odhlášení trvalého bydliště. Můj otec mi sliboval, že dostanu byt v Praze. Do bytu jsem se trvale přihlásila (on tam je taky hlášený) udělala rekonstrukci – dost drahou a žiji tam už 5 let. Nicméně teď mě chce vystěhovat, náhradu za rekonstrukci mi nedá a chce abych se i trvale odhlásila. Jsem ochotná se odstěhovat někam do podnájmu, ale odhlašovat se nechci. Myslíte, že mě může odhlásit v beze mě a nebo mě nějak k odhlášení trvalého bydliště donutit? Děkuji S pozdravem Petra M. Praha

• #73211 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

a k čemu Vám bude fakt, že tam máte trvalé bydliště a byt stejně nemůžete užívat? Odhlásit Vás může na základě žádosti s odůvodněním, že byt již neužíváte a nezdržujete se tam.

• #73212 Reply

adriana udvarosova

Dobrý den, docela nutně potřebuji vědět jak to je, když otec chce z domu dostat syna a zrušit mu trvalý pobyt.Syn dělá naschvály,rozprodává věci, dělá dluhy, zapletl se do party,kde se ději věci o kterých otec ani vědět nechce a bojí se exekuce domu.Je poměrně zoufalý,protože ho opustila i žena a má dost zoufalé prognózy ohledně svého života.Pokouším se mu pomoci,je to spoluobčan.Děkuji moc.

• #73213 Reply

kateřina brožková

Dobrý den,prosím vás o radu,měla jsem kdysi trvalé bydliště u rodičů,jenže ti se rozvedli,pak sem musela odejít od mámy a nebydlela sem u í a najednou jsem zjistila,že byt je prodaný a já nevím,jak je to s mým trvalým bydlištěm,nevím,kam se můžu obrátit a jestli mě třeba sama mohla odhlásit.navíc jsem ještě student a myslím,že má matka nějakou vyživovací povinnost,stejně jako otec.Mám bezdůvodně od matky zákaz styku se sestrou a to přece není možné,nevím ani kde teď matka bydlí,prosím vás moc o pomoc,už jsem zoufalá.děkuji.

• #73214 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

jednoduše dojděte na matriku úřadu v obci, kde jste bydleli a tam se zeptejte, zda tam máte stále hlášeno trvalé bydliště. Pokud ano, odhlašte se a přihlaste se tam, kde v současné době bydlíte, je-li to možné.

Jestliže jste dospělá, nemohou Vám rodiče nijak bránit ve styku se sestrou – podle mého tento důvod nemají i kdybyste byly nezletilé. Jestliže jste nezletilé a brání Vám, obraťte se na příslušný sociální úřad a tam by Vám měli pomoci – od toho tam jsou.

• #73215 Reply

Petr Petr

Trvalé bydliště je čistě jen evidenční údaj, z čehož vyplývá, že z přihlášení uvedeného občana k trvalému pobytu nevyplývají žádná práva k tomuto objektu (domu). To znamená, že když s bydlením syna otec jako majitel domu nesouhlasí, zaniká mu jeho právní titul k užívání. Ovšem pokud se syn dobrovolně nevystěhuje, pak bohužel nezbude nic jiného než u příslušného soudu proti němu podat žalobu na vyklizení domu.

• #73216 Reply

Pavlína Kubínová

Dobrý den jmenuji se Pavlína Kubínová a chtěla jsem se zeptat moje babička přepsala v roce 2004 svůj byt v Ostrově nad Ohří na mojí sestru tedy svou vnučku. Ta si ale na tento (tedy už její) byt vzala hypotéku (500 000,-kč), a ručila jim, aby si mohla kopit nový byt v Klášterci nad Ohří.Jenže sestra už nic za ten byt neplatí a babička to sama neutáhne a chce po ní ten byt zpět do osobního vlastnictví. Proto se vás tímto chci zeptat zda to jde zpět i přesto že na ten byt je hypotéka.

Předem moc děkuji za kladné vyřízení s pozdravem

Kubínová

• #73217 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, vrácení daru není nic jednoduchého. Jednou byla věc darována a není možné, aby si dárce v budoucnu vymyslel, že chce dar jen tak vrátit. O vrácení daru může žádat jen v případě, že se obdarovaný chová k dárci nebo jeho rodině tak, že tím porušuje dobré mravy. A jediný, kdo může autoritativně rozhodnout, že skutečně došlo k jejich porušení, je soud, nikoliv dárce. To, o čem píšete, soud jako hrubé porušení mravů velmi pravděpodobně neshledá.

Takže se může jedině pokusit najít advokáta, který by do toho šel, což se ovšem tak snadno nepovede.

• #73218 Reply

Lenka Pokorna

Dobry den.Prosim o radu.Mam trvale bydliste u pritele s kterym jis neziji,tudis se musim odhlasit.Muj nynejsi pritel je polak,cekame spolu rodinu a chceme spolu zit v polsku.Kdyz budu mit trvale bydliste v polsku a narodnost ceskou,jaky stat mi bude vyplacet materskou?Bojim se,ze s trvalym pobytem stratim svoje prava v CR.Chci dal chodit na ceske urady a zdravotnictvi.Jakou narodnost bude mit dite?Pritel i ja pracejeme v Cechach.

• #73219 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, trvalý pobyt na něco takového nemá vůbec vliv. Jisté je, že v Polsku Vám nikdo dávky vyplácet nebude, protože jste nijak nepřispívala do jejich pojistného systému. PPM by Vám bude vypláceno v ČR, ovšem pouze pokud splníte nárok pro jeho přiznání. Podrobnosti si zjistěte na OSSZ.

Odpověď na téma: odhlášení z trval. bydliště
Informace o uživateli: