odkup pozemku od cizince

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti odkup pozemku od cizince

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Milan Zeman a poslední změna je stará 6 let, 11 měsíců.

• Autor

Jan Michal

Dobrý den, může mi někdo poradit?

Jsem starostou obce a jako obec máme kulturní dům jako nemovitost ale pozemky pod ním nejsou obce. Jsou paní ze slovenska, která umřela a jsou tam nějaký dědicové, kteří nejsou napsaný v katastru jako vlastníci. Nevím jestli to jenom zatím nezapsaly na katastr, nebo to dědictví není hotové. Zatím jsem je nějak nekontaktoval, protože nevím jak takový odkup probíhá a co všechno bych měl zařizovat. Hlavně jaký je celkový postup takové věci. Jestli ten jejich zápis s dědictví na katastru stačí udělat poštou? a co ty dědicové budou muset udělat?, jaké dokumenty k tomu potřebují na zápis na list vlastnictví? Děkuji

• #67651 Reply

Milan Zeman

Nejprve počkejte na výsledek dědického řízení, neboť pozemky jsou součástí dědictví, které zřejmě dosud nenabyl nový majitel. Můžete zaslat dotaz na soud, u kterého probíhá dědické řízení (dle posledního bydliště zůstavitele). Zápis do KN lze vyřídit prostřednictvím pošty, stačí zaslat ověřenou kopii usnesení soudu o ukončení dědického řízení spolu s návrhem na vklad a uhradit poplatek.

Odpověď na téma: odkup pozemku od cizince
Informace o uživateli: