Odkup půdy do osobního vlastnictví

Forum Fóra Správní právo Různé Odkup půdy do osobního vlastnictví

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Eva a poslední změna je stará 10 let, 3 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #50316 Reply

  Eva

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se postupuje při odkoupení půdy v domě s byty v osobním vlastnictví (SVJ). Vlastníme byt v půdním prostoru bytového domu a chtěli bychom si odkoupit zbytek nevyužité přilehlé půdy. Za dva týdny bude svolána schůze všech členů SVJ a bude se tam náš návrh projednávat. Vůbec nevíme, co a kde nejdříve zajistit.. jako nejdříve jít na katastr, sehnat mapu domu, s okotovaním půdy, pak nechat udělat odhad nebytového prostoru… Zatim to vypadá, že nám všichni dají svolení, akorát se bude diskutovat o ceně. Musíme mít tedy do té doby udělán odhad a pak nechat sepsat smlouvu o prodeji té části půdy? Aby se pak nechala na katastru půda přidat na náš list vlastnictví? Prosím, poraďte mi někdo, jsme bezradní! Děkuji moc! Eva Dernerová (d.eva@tiscali.cz)

 • #50318 Reply

  Šéfredaktor

  Dobrý den, předpokládám, že v současné době je půda jako společný prostor a všichni jsou podílovými spoluvlastníky. Budete sepisovat tzv. smlouvu o výstavbě, kterou budou podepisovat všichni vlastníci bytů. Nejprve je zapotřebí projekt, pak sepíšete smlouvu a tu s projektem a výpisem z KN přiložíte k žádosti o stavební povolení. Pak budete stavět a po kolaudaci tuto smlouvu o výstavbě dodáte na katastr a ten zapíše Vaše vlastnické právo k této jednotce.

  Smlouvu můžete na katastr vložit již dříve a žádat o zápis tzv. rozestavěné bytové jednotky. Je to ale nadvakrát a považuji to za vhodné pouze v případě, kdy se počítá s tím, že stavba bude trvat dlouho. Smlouvu o výstavbě doporučuji sepsat u advokáta.

  Mgr. Lucie Jindrová

 • #50319 Reply

  Eva

  Dobrý den,

  děkuji moc za odpověď… A ještě malinký dotázek… když tu půdu chceme odkoupit, ale nebudeme jí zatím ještě přestavovat (to až časem), tak lze uzavřít se všemi smlouvu a nechat to přepsat na katastru? Nebo na katastr to lze zapsat až po přestavbě a následné kolaudaci? A na cenu musíme mít odhad, nebo stačí když s naší navrhovanou cenou budou souhlasit ostatní vlatníci, kteří mají podíl na společných prostorách (tudíž i na půdě).Děkuji moc! Dernerová Eva

Odpověď na téma: Odkup půdy do osobního vlastnictví
Informace o uživateli: