Odměna k základnímu platu

Forum Fóra Pracovní právo Pracovní smlouvy a dohody Odměna k základnímu platu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #55327 Reply

  Ludek Bednar

  Dobrý den,

  v Platovém výměru mám uvedený základní plat a k němu možnost odměny. Cituji:"Tento základní plat se bude procentuelně zvyšovat nebo snižovat dle měsíční produktivity plnění plánu obratu prodejny. Měsíční produktivita na pracovníka:280 000,- Kč"

  Je tento dodatek v pořádku? Z výše uvedeného není totiž jasné, o kolik se plat v případě dosažení zvedne. Dle mé logiky, pokud prodejna dosáhne uvedené produktivity, má zaměstnavatel možnost navýšit plat např. pouze o 1,- Kč a danému je zcela vyhověno. V případě nesplnění si zaměstnavatel může strhnout jakoukoli částku. Je toto zcela v pořádku? Neměl by zaměstnavatel do platového výměru přidat tabulku s procentuálním člením a s pevným nebo minimálním peněžním vyjádřením? pMohu požadovat přesné vyčíslení navýšení/ponížení platu? Děkuji za Vaši odpověď.

 • #55329 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, je na zaměstnavateli jak si stanoví mzdové "bonusy". Měl by však zachovat fixní část platu, která bude vždy stejná a odměny pak jasně specifikovat, tj. za jakých okolností a v jaké výši je bude poskytovat (protože se jedná o bonusy, které jsou nenárokovou složkou mzdy a mělo by být zřejmé, kdy na ně vznikne nárok). Pokud nejsou dostatečně jasné podmínky odměňování, může to vést ke sporům.

Odpověď na téma: Odměna k základnímu platu
Informace o uživateli: