odmena obhajci

Forum Fóra Trestní právo Trestní řízení odmena obhajci

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  kveta sarsonova a poslední změna je stará 3 roky, 6 měsíců.

• Autor

kveta sarsonova

dobry den. chtela bych poradit jestli existuje jeste nejaky zpusob jak zazadat o prominuti/odpusteni nebo alespon snizeni nakladu trestniho rizeni + obhajoby, kdyz hlavni liceni uz probehlo (10.1.2014, dalsi hlavni liceni je odroceno na 7.2.2014) a obhajce jsem najala uz 2.12.2013 (kdy meho pritele vzali necekane do vazby…) soudce mi nabizel i obhajce ex offo, ale ja jsem nechtela nic podcenit, takze jsem vybrala sama (tento pravnik obhajoval pritele i minule,takze je nejvice seznamen s pripadem) a zaplatila jsem mu zalohu 5000 ,- Kc.

od te doby uz zadne penize nechtel, ale bojim se,kolik bude delat vysledna castka!

nasla jsem v pritelovych papirech

usneseni,ze obzalovany ma narok na obhajobu BEZPLATNOU, proto se mu neuklada povinnost hradit odmenu a hotove vydaje uhrazene statem ustanovenemu obhajci……oduvodneni: soud priznal ustanovenemu obhajci odmenu a nahradu hotovych vydajů podle advokatniho tarifu ve vysi : 25 629,- Kc. obzalovany je nezamestnany,ma dve vyzivovaci

• #54203 Reply

kveta sarsonova

POKRACOVANI :::tarifu ve vysi : 25 629,- Kc. obzalovany je nezamestnany,ma dve vyzivovaci povinnosti. S prihlednutim k majetkove a socialni situaci odsouzeneho je podle nazoru soudu tento osobou, ktera v soucasne dobe nema dostatecnych prostredku k hrazeni nakladu obhajoby a naklady obhajoby ponese stat.

Snad Vam tyto informace budou stacit,abyste mi mohli poradit. Velmi by mi to pomohlo,kdyby se jeste nejak dalo pozadat o obhajobu bezplatnou ( na kterou mel loni narok=byla mu soudem priznana, od te doby se jeho fin.+social. situace nijak nezmenila,cili si myslim, ze by na ni mel dosahnout i ted, ale obavam se, jestli tim, ze jsem mu obhajce zvolila…)

predem MOC dekuji za radu.

S pozdravem

Sarsonova.

Odpověď na téma: odmena obhajci
Informace o uživateli: