Odměna pro notáře za vyřízení dědického řízení

Forum Fóra Rodinné právo Různé Odměna pro notáře za vyřízení dědického řízení

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Petr Novák a poslední změna je stará 9 let, 4 měsíce.

• Autor

Petr Novák

Dobrý den,

Maminka je plně invalidní, pobírá plný invalidní důchod (asi 7000,-kč) a má přiznané mimořádné výhody III. stupně (průkaz ZTP/P).

Vím, že je z důvodu trvalé invalidity je osvobozena od soudních poplatků. Je možné „této výhody“ využít i při zaplacení odměny za vyřízení dědického řízení nebo alespoň snížit o nějakou částku? Maminka nemá skoro žádné peníze a rozhodně nebude mít finanční prostředky k zaplacení částky. Pokud bude muset uhradit celou částku, mohu to za ní doplatit já?

Dále jsem se chtěl zeptat, když jsem rodičům přispíval na opravu domku…, Jde snížit odhadní cenu domku o prokazatelné částky. Koupil jsem např. kotel a na účtence jsem uveden já… Nejde mi o to ošidit maminku, ale nechce se mi platit poplatky za něco co jsem kupoval já a ne rodiče.

Paní notářka na moje dotazy nechce odpovídat a když jsem se vzdal veškerého majetku po otci ve prospěch maminky, přestala semnou úplně komunikovat.

Děkuji za Váš čas, odpověď a přeji hezký den,

P. No

Odpověď na téma: Odměna pro notáře za vyřízení dědického řízení
Informace o uživateli: