odpočet na dítě

Forum Fóra Ostatní Obecné odpočet na dítě

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Tereza Kekeláková a poslední změna je stará 5 let, 8 měsíců.

• Autor

Květa Tomešová

Dobrý den, chctěla bych se zeptat, zda si mohu letos uplatnit ve svém daňovém přiznání DPFO odpočet na dítě, který jsem zapomněla uplatnit v loňském přiznání.

Děkuji Tomešová

• #75239 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, daňové přiznání se týká poměrů za konkrétní rok. Údaje a položky za jiné zdaňovací období do něj tedy těžko zahrnete (s výjimkami stanovenými v zákoně).

• #75240 Reply

Tereza Vyletová

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz ohledně daňového zvýhodnění na syna.Žiji se společné domáctnosti s přítelem.Společně vychováváme dvojčátka plus syna z předchozího maželství na kterého partner uplatňoval daňové zvýhodnění.Od ledna 2008 mu jeho účetní již nic nevyplatila a za rok 2007 vše sebrala zpětně s tím, že nejsme manželé a já jsem nyní na mateřské dovolené, tudíž nemám daně a nemohu si ho tím pádem uplatnit na sebe. Nevím, co mám dělat.Může účetní daň odebrat zpětně a nevyplácet na tento rok?Velice Vám děkuji za odpověď.Synovi je 16 let a studuje. Tereza Vyletová

• #75241 Reply

Andrea Šimková

Dobrý den.Žiji s přítelem ve společné domácnost a mám jedno dítě z prvního manželství.Má přítel nárok na odpočet daně ta toto dítě a pokud ano jde to i zpětně a za jakou dobu.Děkuji za odpověď.

• #75242 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, obraťte se na poradnu, která se zabývá daněmi a účetnictvím nebo přímo na finanční úřad.

• #75243 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, i zde platí stejná odpověď jako u výše uvedeného dotazu, tj. obraťte se na poradnu, která se zabývá daněmi a účetnictvím nebo přímo na finanční úřad.

• #75244 Reply

Dada

Man castecny invalidni duchod a pracuji na polovicni pracovni uvazek(4 hodiny).Mam 2 deti skolou povinne a jsem sama.Na jaky odpocet z dane z prijmu mam narok?

• #75245 Reply

Tereza Kekeláková

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda je možné odpočítat daně za dítě. Jedná se o dítě, které ukončilo v červnu vysokou školu. A po ukončení školy je vedeno na úřadu práce. Během studia dítě nepracovalo, tudíž nemá nárok na sociální dávky a tím pádem rodič(OSVČ) musí i nadále svoje dítě živit. Je možno uplatnit slevu na dani za celý rok?

Odpověď na téma: odpočet na dítě
Informace o uživateli: