odpočet na dítě

Forum Fóra Ostatní Obecné odpočet na dítě

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Tereza Kekeláková a poslední změna je stará 6 let, 2 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #75237 Reply

  Květa Tomešová

  Dobrý den, chctěla bych se zeptat, zda si mohu letos uplatnit ve svém daňovém přiznání DPFO odpočet na dítě, který jsem zapomněla uplatnit v loňském přiznání.

  Děkuji Tomešová

 • #75239 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, daňové přiznání se týká poměrů za konkrétní rok. Údaje a položky za jiné zdaňovací období do něj tedy těžko zahrnete (s výjimkami stanovenými v zákoně).

 • #75240 Reply

  Tereza Vyletová

  Dobrý den, měla bych na Vás dotaz ohledně daňového zvýhodnění na syna.Žiji se společné domáctnosti s přítelem.Společně vychováváme dvojčátka plus syna z předchozího maželství na kterého partner uplatňoval daňové zvýhodnění.Od ledna 2008 mu jeho účetní již nic nevyplatila a za rok 2007 vše sebrala zpětně s tím, že nejsme manželé a já jsem nyní na mateřské dovolené, tudíž nemám daně a nemohu si ho tím pádem uplatnit na sebe. Nevím, co mám dělat.Může účetní daň odebrat zpětně a nevyplácet na tento rok?Velice Vám děkuji za odpověď.Synovi je 16 let a studuje. Tereza Vyletová

 • #75241 Reply

  Andrea Šimková

  Dobrý den.Žiji s přítelem ve společné domácnost a mám jedno dítě z prvního manželství.Má přítel nárok na odpočet daně ta toto dítě a pokud ano jde to i zpětně a za jakou dobu.Děkuji za odpověď.

 • #75242 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, obraťte se na poradnu, která se zabývá daněmi a účetnictvím nebo přímo na finanční úřad.

 • #75243 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, i zde platí stejná odpověď jako u výše uvedeného dotazu, tj. obraťte se na poradnu, která se zabývá daněmi a účetnictvím nebo přímo na finanční úřad.

 • #75244 Reply

  Dada

  Man castecny invalidni duchod a pracuji na polovicni pracovni uvazek(4 hodiny).Mam 2 deti skolou povinne a jsem sama.Na jaky odpocet z dane z prijmu mam narok?

 • #75245 Reply

  Tereza Kekeláková

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, zda je možné odpočítat daně za dítě. Jedná se o dítě, které ukončilo v červnu vysokou školu. A po ukončení školy je vedeno na úřadu práce. Během studia dítě nepracovalo, tudíž nemá nárok na sociální dávky a tím pádem rodič(OSVČ) musí i nadále svoje dítě živit. Je možno uplatnit slevu na dani za celý rok?

Odpověď na téma: odpočet na dítě
Informace o uživateli: