Odpovedi zadne

Forum Fóra Občanské právo Dědictví Odpovedi zadne

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jitka Vašáková a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Bohula

Jsem rozvedená a již několi let jsem jediný vlastník rodinného domku. Mám dvě děti a v současné době chci uzavřít manželství. Zajímalo by mě, zda v případě mé smrti dědí ze zákona můj nový manžel i část rodinného domku a ostatních movitých věcí, které jsem vlastnila již před sňatkem. Byla bych ráda, kdyby domek zdědily pouze mé dvě děti. Děkuji za odpověď.

• #70974 Reply

Petr Outlý

Manželka získala nemovitost od rodičů darem.Při podpisu

darovací smlouvy uzavřela s rodiči také smlouvu o doživotním užívání nemovitosti .Tato smlouva nebyla zapsána na katastrálním úřadě.Jaká práva a povinosti z toho pro mou manželku plynou.Ptám se proto jelikož se osobní vztahy s jejími rodiči(jejich vinou)natolik vyhrotily,že dochází k omezování vlastnických práv mé manželky.

• #70975 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

jestliže uzavřete manželství, bude ze zákona po Vaší smrti dědit i Váš manžel a to stejný díl jako Vaše děti. Dědění se samozřejmě týká Vašeho veškerého majetku. Jestliže jej chcete vyloučit z dědictví, sepište závěť, v níž určíte jako své jediné dědice svoje děti.

• #70976 Reply

Jitka Vašáková

Známý má dědit po matce dům (jediný syn). Rád by ho nechal napsat na svého synu (vnuka zemřelé). Má ještě dvě dcery, které souhlasí. Jak má postupovat a je možné v dědickém řízení provést převod přímo na vnuka. Děkuji za odpověd.

Odpověď na téma: Odpovedi zadne
Informace o uživateli: