Odškodnění za následky nepodařené operace

Forum Fóra Občanské právo Různé Odškodnění za následky nepodařené operace

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Vladislava Šarmanová a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #33867 Reply

  Ladislav Knotek

  Dobrý den,v červenci 2007 se otec /93let/podrobil na soukromé oční klinice operaci šedého zákalu.Podle lékařů se mělo jednat o běžný bezbolestný zákrok trvající několik minut.Navzdory tomu ale operace trvala v bolestech skoro dvě hodiny došlo k silnému krvácení, poškození sítnice a trvalemů oslepnutí oka.

  Následujících několik týdnů otec trpěl velmi silnými bolestmi hlavy. Tento stav, s tím spojené stresující trvalé následky a skutečnost,že druhé oko má omezené vidění vedl ke vzniku depresí,které ho trápí dodnes.

  Prosím Vás o radu kam se obrátit se žádosti o odškodnění a co vše by v ní mělo být uvedeno.

  Děkuji předem za odpověď

  L.Knotek

 • #33869 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  rozhodně se nebude jednat o žádost, ale o značně náročný soudní spor.

  Co nejdříve se obraťte na advokáta, který v této situaci bude více než nutný.

 • #33870 Reply

  Vladislava Šarmanová

  Dobrý den, 12 září 2005 jsem prodělala operaci malíku pravé ruky (ganglion) po měsíci a půl, jsem musela podstoupit druhou operaci (zkrácená šlacha). Po třech letech následovala třtí operace malíku, jelikož v něm zůstal vnitřní steh, který začal dělat problém (obalil se tvrdou kuličkou). Pěst nesevřu ani po třetí operaci.

  Chtěla bych dát žádost o odškodnění. Nevím, jak mám přesně postupovat a jak dlouho trvá promlčecí lhůta. Zřejmě budu potřebovat posudek od soudního znalce (nevím, kolik je přibližná cena). Předem děkuji za odpověď V. Šarmanová

Odpověď na téma: Odškodnění za následky nepodařené operace
Informace o uživateli: