Odstoupení od dohody o provedení práce

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru Odstoupení od dohody o provedení práce

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 8 let, 12 měsíců.

• Autor

KM

Dobrý den,

mám dohodu o provedení práce na dobu určitou a to do 31.12.2008, kdy pro jazykovou školu učím anglický jazyk. Jsem ale studentka a při novém rozvrhu se mi jazykové kurzy nehodí. Chci se zeptat, jak mohu odstoupit od smlouvy, protože zaměstnavatel mi řekl, že mám smlouvu do konce roku a že při odchodu by mi dal veškeré náklady k náhradě. Chci jen vědět, zda mám nárok od smlouvy odstoupit, nebo zda opravdu musím učit až do konce roku. Dokonce se ani nemůžu vzdát kurzu, který je pevně časově daný a já zanedbávám školu. Díky

• #44146 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, odstoupení od DPP ZP neurčuje. Proto každý, kdo DPP uzavírá, si má dostatečně ohlídat za jakých podmínek lze dohodu předčasně ukončit. Pokud to v DPP upraveno není, pak je skončení DPP velmi složité a zaměstnavatel při svévolném neplnění dohodnuté práce ze strany zaměstnance skutečně může uplatňovat nároky na náhradu škody. Pro jednostranné odstoupení v takové neúplné dohodě prostor totiž není.

Odpověď na téma: Odstoupení od dohody o provedení práce
Informace o uživateli: