Odstoupení od kupní smlouvy

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy Odstoupení od kupní smlouvy

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Frante ríákos a poslední změna je stará 6 let, 9 měsíců.

• Autor

Lenka Goslerová

Dobrý den,

před měšícem naše firma zakoupila v autobazaru autp škoda superb rok výroby 07/2007 za 594000,–, 200 000 bylo složeno hotově, zbytek kupní ceny bude hrazen úvěrem.

Kupní smlouva je vystevena na prodávající majitel vozidla /ne autobazar/, uvěrová smlouva má jako prodávajícího autobazar a hotovostní stvrzenka je vystavena také na autobazar. V kupní smlouvě nejsou uvedeny žádné závady, vše původní, bez závad a plně funkční.

P měsíci užívání / za měšíc bylo najeto 15 000 km / se začly projevovat vady na vozidle.

Po návštěvě autorizavaného servisu a veškšerého testu u nich provedeného /mám k tomu náležitou dokumentaci včetně nafocení závad / nám bylo sděleno, že se na atuo nevztahuje žádná záruka, neboť bylo celé poškozeno, přestříkáno a dále upravováno neautorizovaným servisem, řídíci jednotky byly vytopenz a haupna i pravé dveře poškozeny a opravovány. Auto je pouze na dojezd a náklady na opravu jsou cca 200000 Kč.

Poraďte co máme dělat,nutně potřebujeme nové auto.

• #49437 Reply

Karel Dlouhý

Navštívit advokáta, předložit mu kupní smlouvu a veškeré doklady.

Odstoupení od kupní smlouvy teoreticky možné je, ale praktické provedení nebude jednoduché.

• #49438 Reply

Lenka Goslerová

Dobrý den,

děkuji za odpověď.

Pokud vše budeme řešit právní cestou, máme šanci na výhru, když jsme se stali obětí podvodníka? Zítra s ním máme v 10 hodin schůzku v autobazaru, kde jsme vozidlo zakoupili.Zkusíme to po dobrém. Vozidlo chceme v autobazaru nechat, pracovník do něj "už nesedne ". Měli jsme s autem mnoho pracovních komplikací,je určitě třeba nechat podepsat nějaký předávací protokol, že? Jako firma vozidlo potřebujeme, budeme si muset nějaké vozidlo zapůjčit, je možno požadovat náhradu za další vynaložené náklady po prodávajícím?

Děkuji Goslerová

• #49439 Reply

Karel Dlouhý

Jak píšete, jste firma – tudíž byste měli mít právníka – buď vlastního nebo nějakého smluvního.

Náhradu požadovat můžete – ale soudit se můžete několik let. Takových případů je plno (např. v TV pořadech Černé ovce aj., i v této poradně).

Autobazar není prodávající, jen zprostředkující (což je od něj vychytralé – prodávajícího třeba neseženete nebo nemá majetek a peníze již utratil).

Ve smlouvě mohou být nějaké kličky, kterých jste si nevšimli (nechali jste si ji posoudit právníkem, než jste jí podepsali?).

Samozřejmě předávací protokol nechat podepsat (pokud vůbec budou ochotni auto převzít).

• #49440 Reply

Lenka Goslerová

Dobrý den,

kupní smlouvu jsme nenechali ověřit právníkem, firemního právníka ani smluvního právníka nemám. Absolutně jsme to nedomysleli.Nenapadlo nás, že vozidlo s rokem výroby 07/2007 a počtem naj. km 7400 bude v takhle dezolátním stavu.Kupní smlouva je skutečně vychytralá, ale každopádně prodávající-majitel vozu-stvrzuje níže podpisem, že uvedené skutečnosti jsou pravdivé a o stavu vozu bylo uvedeno, že je vše původní, funkční a bez závad.

Je lepší tam vozidlo ponechat, nebo si ho radši nechat u sebe až do doby než se spor vyřeší? Máme požadovat o vrácení peněz, nebo raději přistoupit na slevu cca 200 000 za kterou se auto opraví?-pokud na to majitel přistoupí.Zítra máme s ním schůzku, tak abych byla připravena na všechna možná řešení. Také se může stát, že nám bude ochoten vrátit peníze, ale ve splátkách /samozřejmě všechny tyto situace budeme řešit s právníkem /, to je pro nás asi velké riziko, viďte?Děkuji za odpověď Goslerová

• #49441 Reply

Karel Dlouhý

Dobrý den,

já Vám v tomto neporadím, na to nejsem odborník. (Reagoval jsem se stručnou odpovědí, abyste alespoň nějakou měla – když věc tak spěchá.)

Vím, že velké riziko je vůbec nakupovat auto přes autobazar.

(Na internetu o tom můžete najít plno zkušeností kupujících, …)

Upozorňuji ještě na to, že když jste auto kupovali pro firmu, tak se smlouva, odstoupení od smlouvy atd. neřídí podle občanského zákoníku, nýbrž podle obchodního zákoníku.

Záležitost ještě komplikuje ta půjčka – kterou zřejmě budete muset splatit celou (protože ta banka prodávajícímu zaplatila celou částku a teď ji chce dostat od Vás i s úroky).

Čili nejvhodnější by bylo, kdybyste na to jednání již šli s právníkem, který si předem záležitost prostudoval.

• #49442 Reply

Frante ríákos

Zakoupil jsem mp3 přehrávač a po půl roce užívání se vyskytla první vada. Využil jsem právo na bezplatnou opravu v rámci záruční doby. Oprava byla odstraněna v termínu, závada se opakovala znovu a proběhla druhá záruční oprava. Stejná závada se nyní vyskytla po třetí. Nyní je výrobek opět v termínu opraven a připraven k vyzvednutí. Chci odstoupit od smlouvy, bohužel, mám pouze záruční list, doklad o koupi jsem nenašel. na záručním listě je uveden název a číslo výrobku razítko prodejny a datum prodeje. Cena výrobku zde uvedena není. Jak postupovat pokud nemám doklad (paragom) o koupi, a požaduji vrácení peněz. Rád bych znal přesná znění a čísla zákonů souvisejících s mým problémem. Předem velmi děkuji

Odpověď na téma: Odstoupení od kupní smlouvy
Informace o uživateli: