Odstoupení od objednávky

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy Odstoupení od objednávky

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let.

• Autor

Bartáková L.

Dobrý den,

mám na Vás jeden dotaz. Začnu stručně od začátku. Můj otec má částečný invalidní důchod, bydlí se svou matkou a otec pobírá léky, které mu podle mě zpomalují myšlení a brání v rozhodování, že je lehce ovlivnitelný.

Včera však nastala situace, kvůli které se na Vás obracím. Přišla k nim paní a začala jim nazízet kabelovou televizi UPC. Můj otec s ní jednal a nechal se ovlivnit povídáním o produktu a tak s ní následně sepsal a podepsal smlouvu (objednávku) o daném produktu. Mně však posléze bylo divné, že na dané objednávce jsou pouze otcovy údaje a o dané paní, která zde uvedla pouze své jméno a podpis, nebyla žádná zmínka o kontaktních údajích – adrese či telefonním spojení, chybí i číslo objednávky. Ještě paní zdůrazňovala, že je možné od smlouvy odstoupit po měsíci po zaplacení, ale s určitostí nemůžu říci, zda nebude nutný nějaký poplatek za odstoupení, obchodní podmínky jsem nečetla. Přišlo mi to dost podezřelé, zda se nejedná o jeden z dalších podvodů, které se v posledních letech tolik rozmáhají.

A tak se Vás chci zeptat, zda je možné od této objednávky odstoupit, ikdyž nevím na koho se vlastně obrátit, aniž by v domě cokoliv montovali, když už bohužel můj otec v objednávce uvedl jaký produkt objednává a jakou formou produkt zaplatí, když ve smlouvě nejsou uvedeny důležité kontaktní údaje na prodejce.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem

L. Bartáková

• #48675 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, v tomto případě má Váš otec právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů a to i bez uvedení důvodů a jakékoli sankce, nebo pokud nedošlo ke splnění dodávky služby, do 1 měsíce. Pokud však součástí smlouvy nebylo poučení o možnosti takto od smlouvy odstoupit, má toto právo až do 1 roku od uzavření smlouvy.

Odstoupení musí být písemné a zašlete ho doporučeně na adresu sídla uvedeného ve smlouvě. To však platí jen tehdy, pokud si otec návštěvu této paní neobjednal.

Mgr. Lucie Jindrová

• #48676 Reply

Lucie Vraspírová

Dobrý den!

Potřebovala bych poradit jak mám odstoupit od objednávky sluřeb od firmy t-mobile. Nechala jsem si v květnu na ulici udělat tarif kredit 250 hit. Podepsala jsem smlouvu, nechala sem jim vyfotit občanku a dala jsem jim všechny údaje, které po mě vyžadovali. Jenže já jsem chtěla jen jeden tarif a oni mi poslali 2 sim karty, kde je kredit. Jednu sim kartu jsem použila na jednu smsku a tu druhou vůbec jsem ještě nepoužila. Je tam nutné zadat nějaký aktivační kód do určité doby. Zaplatila jsem aktvivační poplatek za každou sim kartu 70Kč. Potom mi přišlo vyúčtování za každou sim kartu skoro 300 Kč. A to tu ani jednu nepoužívám. Zkoušela jsem volat do té polečnosti, ale bohužel nikdo to tam nebral. Ptala jsem se jednoho pána, který pro tuto společnost pracuje a on mi řekl, že si mám najmout právníka, že jsem byla podvedená. Nevím co mám dělat. Prosím poraďte mi. Jsem zoufalá. Já vím udělala jsem největší chybu.

• #48677 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, tohle je skutečně věc přímo pro advokáta. Neznám znění smlouvy ani obchodní podmínky operátora a tudíž nemohu konkrétně posoudit, jestli pochybili nebo ne. Také je možné, že jste podepsala něco, aniž by jste si to přečetla nebo tomu porozuměla. Musela by jste prokázat, že Vás uvedli v omyl.

Můžete vzít smlouvu a navštívit regionální poradnu Sdružení obrany spotřebitelů.

Odpověď na téma: Odstoupení od objednávky
Informace o uživateli: