odstoupení od smlouvy při nedodržení jejich podmínek

Forum Fóra Občanské právo Různé odstoupení od smlouvy při nedodržení jejich podmínek

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Vojtěch Janík a poslední změna je stará 4 roky, 6 měsíců.

• Autor

Vojtěch Janík

Dobrý den, potřeboval bych radu ohledně platnosti smlouvy.

Před nedávnem jsem prodal svůj vůz, s kupcem jsem sepsal řádnou smlouvu, v ní byl i dodatek, že kupec na místě zaplatil sumu xxxx kč a že zbytek peněz doplatí do určitého data psaného také v tomto dodatku.

Po mnoha telefonátech a jeho stálých výmluvách, že to doplatí, mi nakonec přestal odpovídat na zprávy a telefonáty.

Co ted mám dělat? Je smlouva platná? Auto jsem na něj ještě neodhlásil, nevím jestli to je výhoda.

Prosím poraďte, děkuji

• #36011 Reply

notarskesluzby.cz

Vaše situace je poměrně komplikovaná. Už jen tím, že zodpovídáte za zaplacení povinného ručení a jako provozovatel vozidla můžete odpovídat i za páchané přestupky. Doporučuji navštívit advokáta. Rada pro ostatní: Pokud chcete právně ošetřit, aby vám někdo nějakou peněžní splátku skutečně zaplatil, zajděte spolu k notáři a nechte si napsat dohodu se svolením k vykonatelnosti. http://www.notarskesluzby.cz/notarsky_zapis_prima_vykonatelnost_exekuce.html Například u částky 100.000,- Kč byste za sepsání notářského zápisu o dohodě (nebo uznání dluhu) se svolením k přímé vykonatelnosti zaplatil notáři 1.340,- Kč + DPH. Myslím, že se to vyplatí.

• #36012 Reply

Vojtěch Janík

Tak ještě jeden podrobnější dotaz k tomuto tématu.

Prodal jsem mu to auto za 12000 Kč. Na místě mi zaplatil 4000 kč a 8000 kč mi měl doplatit do konce roku 2012. Dokonce mi vystavil směnku na 20 000 kč (splatnou taky ke konci roku 2012) jako důkaz, že to opravdu doplatí. Jenže jsem zjistil, že má trvalé bydliště na magistrátu, takže z něj asi těžko peníze ze směnky dostanu.

Takže mi nejspíš nezbyde než na něj auto odepsat, odhlásit pojistku a rozloučit se s penězi které mi dluží.

Odpověď na téma: odstoupení od smlouvy při nedodržení jejich podmínek
Informace o uživateli: