Odstoupení od změna smlouvy

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy Odstoupení od změna smlouvy

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Petr Ketner

Před 5týdny mě v sobotu navštívil dealer Hypo st.spoř. s tím, že je poslední den superakce pro jejich klienty a to zdarma navýšením cílové částky.Přes můj odpor,neboť jsem byl na odjezdu za rodinou,mne přesvědčil,že je to otázka 5minut.Po mém dotazu co se pro mne jiného mění a zda nepříjdu o úrokové zvýhodnění,mne ujistil,že nic jiného se nemění.Tudíž jsem podepsal a v klidu odjel.2dny na to jsem návrh smlouvy znovu pročetl a zjistil,že přicházím o ono tzv. úrok.zvýhodnění.Snažil jsem se dealera 2dny marně kontaktoval.Volal jsem pak na infolinku Hypo ss, kde mi řekli,že návrh o změnu ještě nepřijali a mohu podat písemnou žádost od odstoupení.Toto jsem udělal týž den mailem i doporučeným dopisem.K mému překvapení mi přišlo oznámení,že návrh o změnu přijali 5dní po mém odporu a mou žádost o jeho zrušení neakceptují. Mohu s tím ještě něco dělat,či lát na klamavé jednání dealera? Děkuji

• #48889 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

v tomto případě dle § 57 máte možnost písemně odstoupit do 14 dnů od uzavření smlouvy; pokud jste byl o této možnosti poučen. Pokud ne, prodlužuje se lhůta na 1 rok. To musí být učiněno písemně na adresu, která Vám měla být sdělena.

Pokud tedy mělo odstoupení všechny náležitosti a bylo odesláno včas a na správné místo, je platné. Jedná se o jednostranný úkon, který k platnosti nevyžaduje souhlas druhé strany.

Zřejmě Vám však nezbyde, než se obrátit na advokáta, aby s nimi komunikoval on, což často pomůže.

Odpověď na téma: Odstoupení od změna smlouvy
Informace o uživateli: