Odstranění duplicitního zápisu vlastnictví

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Odstranění duplicitního zápisu vlastnictví

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 10 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #63378 Reply

  Jiří Zapletal

  Dobrý den,

  před 2 lety na mne babička převedla pozemky. Mezi nimi i pozemek v jedné chatové oblasti. Mé vlastnické právo k pozemku však bylo nyní napadeno z důvodu údajného chybného zápisu do KN.KÚ poznamenal k tomuto pozemku duplicitní zápis vlastnictví – "druhý" vlastník Místní národní výbor.

  V roce 1983 obdržela dopis z příslušné Geodézie o objeveni pozemků v jejím vlastnictví (jedná se o lokalitu, ve kterém její rodiče vlastnili většinu pozemků, které zdědila). Její vl. právo bylo následně vyznačeno. Na všech výpisech z KN je uvedena jako majitelka pozemku.

  Při uzavírání smlouvy jsme byli přesvědčeni o vlastnictví k tomuto pozemku.

  Prosím Vás o radu jak v tomto případě postupovat, aby duplicitní vlastnictví bylo odstraněno. Má babička loni zemřela.Od zápisu z r. 83 uplynulo 25 let. Tyto pozemky podléhají dani z nemovitostí a ta byla vždy řádně placena. Pozemek jsme vždy považovali za vlastní.

  Děkuji za odpověď

 • #63380 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  neuvedl jste, jak bylo vaše vlastnické právo napadeno.

  Můžete se bránit vydržením.

  V každém případě bych se na Vašem místě spojila s nějakým advokátem, který po prozkoumání všech listin nalezne vhodné řešení situace.

Odpověď na téma: Odstranění duplicitního zápisu vlastnictví
Informace o uživateli: