Odstupné

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ivzez a poslední změna je stará 4 roky, 2 měsíce.

• Autor

Pavel Trávníček

Dobrý den,

chtěl bych se vráti trochu do minulosti o mém pracovním poměru.

Před rokem jsem dostal výpověď dohodou jelikož zaměstnavatel nebyl v jednom měsíci se mnou spokojen. Smlouva ale měla pokračovat další skoro 3 roky. Tu smlouvu o dohodě jsem podepsal, ale před podpisem této smlouvy jsem měl podmínku k mému zaměstnavatali, že mi bude umožněn vybrat si dovolenou ke konci pracovního poměru. Tato podmínka byla dohodnuta e-mailem. Na této podmínce se zaměstnavatel i já shodli. ke konci měsíce kdy jsem si měl vybrat zbývajících 5 dnů jsem žádal o dovolenou. Zaměstnavatel mi ale dovolenou neschválil, protože chtěl ať naučím mého nástupce co nejvíce uvedení do praxe. Mám nárok na odškodné během těch zbývajích skoro 3 lét, kdy mi měla řádně skončit pracovní poměr?

E-mailovou komunikaci mezi zaměstnavatelem mám založenou elektronicky. (JPG obrázek, screen z poštovního klienta)

• #46753 Reply

ivzez

"Výpověď dohodou" ani "smlouva o dohodě" neexistují.

Dohoda je vždy dobrovolnou dohodou obou smluvních stran. Uzavřít ji lze pouze v případě, že s ní obě strany souhlasí. Ani jedna ze stran nesmí druhou stranu k uzavření dohody nutit.

V případě dobrovolného rozvázání pracovního poměru nevzniká nárok na odstupné.

___

Čerpání dovolené určuje zaměstnavatel, který má právo zaměstnance v případě potřeby z dovolené i odvolat.

Pokud Vám zaměstnavatel nevyčerpanou dovolenou při skončení pracovního poměru neproplatil, zkuste jej k doplacení dlužné částky vyzvat písemně, přepadně částku vymáhejte soudně (mzdové nároky se promlčují po třech letech).

Odpověď na téma: Odstupné
Informace o uživateli: