okamžité rozvázání prac.poměru

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru okamžité rozvázání prac.poměru

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 3 měsíce.

• Autor

Petra Urbanová

Jsem zaměstnaná jako osobní asistent osob s těles.postižením je to místo veřejně prospěšné,s dotacemi ÚP,na dobu určitou15.7.07-16.7.08Zaměstnavatel je nadační fond.Minulý týden nám na jednání na MÚ bylo sděleno,že NF nemá registraci k poskytování soc.služeb,což osob.asistence je,porušuje tak soc.zákon.Členství předsedkyně která uzavřela prac.smlouvu skončilo29.12.08,nově jmenovaní členové před kterými zatajila tuto i jiné skutečnosti odstoupili.Odmítla je seznámit s čímkoli,nepředela nic související s činností NF nemají podpis práva.Tato předsedkyně mi zaslala dopis ,kde zvažuje skončení prac.poměru dle§55/1b,důvod nesdělila,kvalifikaci pro tuto práci mám,nic jsem neporušila.Může mi toto nabízet když členství skončilo 29.12.07?V NF došlo i k jiným pochybením na koho se případně obrátit?Děkuji

• #44200 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, věc je poměrně složitá, měla by jste ji předat právníkovi k posouzení, včetně všech podkladů. Podstatné ovšem je, jestli má bývalá předsedkyně vůbec ještě nějaká oprávnění rozhodovat o pracovněprávních vztazích. Pokud jí to nevyplývá z účasti v rozhodujících orgánech anebo není pověřena funkcí, ve které takto rozhodovat může, pak je její vyjádření neúčinné a nemělo by nijak ovlivnit Váš PP.

Příště nevkládejte stejný příspěvek do více diskuzí!

• #44201 Reply

Petra Urbanová

Dobrý den,děkuji Vám za odpověď.Omlouvám se za chybu dvojího vložení,stalo se tak nechtěně,bylo to mé první přihlášení.Celou věc jsem dnes konzultovala s ÚP.Přesto,můžete prosím poradit,jeli nějaká kontrola přes NF?V současné době nemá platného člena,jeho jménem jedná předsedkyně,jejíž členství skončilo 29.12.07,také manipuluje s účtem NF.Je nějaký kontrolní orgán,na který bychom se mohli obrátit?Omlouvám se za dotaz v této kategorii.Situace je závažná a jsme z ní skutečně zaskočeni.Děkuji Vám

• #44202 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, žádný konkrétní "dozorový" orgán stanoven není. Nadace a NF jsou samostatné subjekty, do jejichž nezávislosti stát nijak zásadně nezasahuje. Přezkoumávání hospodaření provádí např. auditoři. V případě podezření na nesprávné postupy je třeba se obrátit na příslušné úřady, policii nebo přímo na soud.

Odpověď na téma: okamžité rozvázání prac.poměru
Informace o uživateli: