okamžité zrušení PP

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #44056 Reply

  stricker12 stricker12

  Rád bych se zeptal na skutečnost, jak ukončit PP ze dne na den, když můj současný zaměstnavatel nechce přistoupit na dohodu . Čekat 2 měsíce nemohu, našel jsem si nové zaměstnání. Mohu nastoupit do tohoto nového zaměstnání, aniž budu mít ukončené stávající ?? Pokud ne, není to omezování osobní svobody a rozhodování ?? Děkuji

 • #44058 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, Vy jste podepsal pracovní smlouvu a tím jste se zavázal plnit pracovní povinnosti. Mezi ně patří také řádně pracovní poměr ukončit. Takže nepište o žádné "osobní svobodě". Do zaměstnání jste nastoupil na základě Vašeho "svobodného" rozhodnutí. Pokud nedošlo k dohodě, pak musíte podat výpověď a pracovat i ve výpovědní době. Jinak hrozí okamžité zrušení PP a možnost žádat náhradu škody, kterou jste neplněním Vašich povinností způsobil. To platí pro všechny stejně, stanoví tak zákoník práce a ničí svobodu to neomezuje.

Odpověď na téma: okamžité zrušení PP
Informace o uživateli: