okamžité zrušení pracovího poměru ze stany zaměstnance

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru okamžité zrušení pracovího poměru ze stany zaměstnance

Zvolené téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

Jolana Rossiwalová

Přítel chce,ukončit prac.poměr okamžitě.Ale zaměstnavatel mu řekl,že má podat výpověď s dvou měsíční výpovědní lhůtou.Má nabídku lépe placeného místa.Jak postupovat,aby mohl skončit v součastném zam. co nejdříve?

• #43098 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, jestli nesplňuje pormínky zákoníku práce pro okamžité zrušení pracoivního poměru podle §56 zákoníku práce, tak mu zbývá jen výpověď s 2-měsíční výpovědní dobou anebo dohoda o rozvázání pracovního poměru uzavřená se zaměstnavatelem. Ale jestli ten na dohodu nepřistoupí, tak nezbývá než podat klasickou výpověď. Jestli však přestane chodit ve výpovědní době do práce, může z toho mít potíže.

• #43099 Reply

Jolana Rossiwalová

a co prosím podle §43 ZP? Co vlastně nabízí tento paragraf?

• #43100 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

podívejte se do zákona – viz odkaz na těchto stránkách: Úplná znění – Pracovní právo – Zákoník práce.

• #43101 Reply

Veronika Valiková

Dobrý den, přítel ukončil prac. poměr, podle paragrafu §56 odst. b, důvod byl ten, že mu vypočítali prosincovou výplatu místo podle dosavadního platebního výměru podle nového platebního výměru, nikdo jej však předem neinformoval. Najednou byl vyplacen podle úkolu a mzda byla o dost nižší. Nový platební výměr podepsal 17.1 2008, s platností od 1.1.2008. Dožadoval se, aby výplata za prosinec byla doplacena. Do 15 dnů po uplynutí termínu splatnosti mu nebyla částka vyplacena, proto ukončil prac. poměr s tím, aby mu bylo vyplaceno odstupné podle §67. Firma odeslala výhružný dopis, že je výpověď neplatná, že podepsal platební výměr ke dni 1.12.2007, což tak vůbec nebylo (nový platební výměr byl platný ke dni 1.1.2008). Pohrozili, že je stále zaměstnancem, že mu běží penále a bude hradit ušlý zisk. Jak se bránit a na jaké organizace podat stížnost.

• #43102 Reply

Dobrý den,

zde Vám stížnosti moc nepomohou. Pokud odstupné nezaplatí, podejte soudu žalobu na zaplacení této částky. Očividně Vás zkouší zaměstnavatel vystrašit.

• #43103 Reply

Ivan Mikula

Dobrý den,chtěl bych Vás poprosit, o radu.Jsem zaměstnán od 21.11.2007, ve firmě.Od té doby mám odpracováno hodne přesčasú a v Únorové výplatě,nemám zahrnuty žádné přěsčasy.Od účetního mám podklady,kde mám přesně vyčísleny přesčasy.Prosím Vás,poradte mi,jak múžu ukončit pracovní poměr okamžitě a jestli múžu nějak dostat peníze ,za své odpracované přesčasy.Moc Děkuju, s pozdravem Ivan Mikula.

• #43104 Reply

Dobrý den,

doporučuji nejprve se zaměstnavatele zeptat, jak to s přesčasovými hodinami bude, zda-li Vám poskytne náhradní volno či je proplatí a zda se vůbec o přesčasy jedná.

• #43105 Reply

Ivan Mikula

Dobrý den, Děkuju za odpověd.Zamestnavatel mi rěkl,ze mi ty přesčasy nezaplatí,jen část z nich a na to já nepřistoupím.Náhradní volno mi taky nedá,protože se nemá kdo na takovou dobu postarat o provoz.Víte,už se to táhne dlouho a já už stratil zájem o takovou společnost,která si neváží zaměstnance.Proto chci okamžitě ukončit pracovní poměr.Ty peníze mi nezaplatej,to vím.Prosím Vás jestli by jste mi mohla poradit,jak mám sformulovat výpověd a jaké znění mám napsat.Moc Vám Děkuju,Ivan Mikula.

• #43106 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, to, co požadujete, je individuální právní služba a nikoliv rámcové poradenství, které zde bezplatně poskytujeme. Obraťte se na komerční právní služby anebo se pokuste najít vzor na internetu.

Odpověď na téma: okamžité zrušení pracovího poměru ze stany zaměstnance
Informace o uživateli: