omezování svobody….

Forum Fóra Rodinné právo Domácí násilí omezování svobody….

Zvolené téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Karolína Mannová a poslední změna je stará 7 let, 4 měsíce.

• Autor

Martina

Dobrý den,před půl rokem jsem se rozešla s partnerem a jsem s ním šestý měsíc těhotná.On se to dozvěděl a začal jezdit ke mně domů,kde si tvrdě vyžaduje přístup do méh bytu s tím, že tady bydlel (přespa u mne dma asi 3x), píše mi výhružné sms,že mne zmlátí,zkope, že si namne někde počká,několik hodin týdně tráví u mne na terase a několik hodin zvoní a řve na celé okolí, že mi vyrazí dveře,a´t ho pustím dovnitř. Rozešla jsem se s ním poté, co se opil a nafackoval mi a už ho nechci nikdy vidět, ani ho nenechám zapsat do rodného listu dítěte, protože by si na něj dělal nárok.

Prosím, poraďte mi, jak mohu tomu všemu zabránit. Jsem z toho zoufalá, na víc mám dvě děti z prvního manželství, které jsou už velké, ale jim také nadává, když ho prosí přes dveře,aby šel pryč.

Děkuji moc.

• #59313 Reply

Beruska

Dobrý den,píši za své rodiče jelikoz jsem zoufalá a ráda bych jejich situaci vyřešila.Nechci nechat zajit momentalni problémy do nejhoršího.Moje rodice mají mě a syna,který byl problemový již na základni škole /neustále zlobil/ a postupem růstu,puberty a kamarádu se z něho vyklubal dosti problematický človek i přes přísnou výchovu mých rodiču.Bydlí společně s nami v jednom domě,ovšem již 10 let nepracuje a nejméně 2 roky nepřispívá na domácnost.V opilosti niči a rozbíjí majetek mých rodiču /tim pádem nás všech,když tam má trvalé bydliště/ a vyhrožuje jim zabitim,krade nám penize.Nenávidi je a přitom tam má vše /teplo,vodu,jidlo/ i přesto jak píši výše nepřispívá ničím na domácnost.Nepracuje proto že by nemohl najít práci,ale protože prostě pracovat nechce.Dluhy má kam se podívá a bojíme se aby nám tam vše nezabavili exekutoři.Policie nám v tomto nepomohla jelikož je to syn a má doma trvalé bydliště.Ale jak řešit situaci, když syn své rodiče psychicky trápí a traumatizuje? Prosim poraďte na koho se obrátit.Děkuji

• #59314 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, tady je každá rada drahá. Měli by to být především rodiče, kdo by měl být schopen situaci zvládnout. Pokud to nejde po dobrém, obraťte se na soud. Podejte soudu žalobu na vyklizení z domu a domáhejte se toho, aby soud nařídil Vašemu bratrovi dům vyklidit. Pokud by tak neučinil dobrovolně, řešte to výkonem toho rozhodnutí a bude vyklizen proti své vůli. Na základě rozsudku pak obec zruší trvalé bydliště.

Chápu, že je to dosti "drsné", ale zde očividně nezbývá nic jiného.

Mgr. Lucie Jindrová

• #59315 Reply

Míla Novotná

Dobrý den,

jsem rozvedená, žiji v 3+1, který patří městské části Prahy 5, se dvěma dětmi (17 a 10let) stále ještě i s bývalým manželem. Důvodem rozvodu byl alkoholismus a agresivita manžela. Býv. manžel stále velmi pije, občas nechodí do práce a jeho chování má negativní vliv nejen na mou psychiku, ale i na zdraví mých dětí, hlavně mladší dcera je vystrašená, její prospěch ve škole se zhoršil, bojí se být s otcem sama doma ( bohužel pokud manžel není v práci, je vždycky doma a dcera se tam s ním musí potkávat, když příjde ze školy dřív, než já z práce ). Několikrát, když jsem se cítila s dětmi ve velkém nebezpečí, jsem volala i policejní hlídku, ale ta mi oznámila, že manžel tam má trvalé bydliště a ničí svůj majetek…, proto s ním nemůžou nic dělat!?

Vyhledala jsem si na internetu radu, že je možné podat žádost o zrušení společného nájmu.Bohužel nevím, jakým způsobem. Proto Vás prosím o radu, popř. zaslání nějakého formuláře.

Předem děkuji a přeji hezký den, M. Novotná

• #59316 Reply

Sufaaanek

Zdravím tě. Máme doma tentýž problém jako vy. Bratr pije, vyhrožuje sebevřaždou, vraždou mé mámy, ničí majetek, nemůžeme k nám nikoho pozvat na návštěvu, též nepracuje, ani si nedodělal maturitu a když nedostane peníze, které si stále vynucuje, začne nadávat na celý svět, mlátit sám sebe, urážet nás, bouchat kolem a ničim cokoli, co mu příjde do cesty. Policie nám nepomůže – jen tvrdí, že ničí svůj vlastní majetek a že když neubližuje a neohrožuje nás, nemůžou nic dělat. Chtěla bych si o tom s tebou třeba popovídat, jak to doma řešíte nebo jak to v některých situacích zvládáte, pokud ti to nebude vadit. Moje icq, jestli máš také : 236-230-808 a nebo e-mail Sufannn@seznam.cz. Děkuju

• #59317 Reply

Andrea Nováčková

Dobrý den,

chci se zeptat, zda-li je z hlediska zákona možné, aby manžel zaměstnal svou těhotnou ženu (která byla před těhotenství několik let evidována jako uchazečka na úřadu práce) a aby tato po narození dítěte začala podnikat jako OSVČ jako vedlejší pracovní činnost v témže oboru a v téže provozovně jako její manžel?

Ptám se, jelikož se můj otec (studentka VŠ) snaží vyhnout placení výživného (dosahování min. výdělků, přesto dovolené, automobily…. – nyní řeším soudní cestou) a nevím, zda-li je tento argument pro soud dostatečně relevantní.

Andrea Nováčková

• #59318 Reply

eva

Dobrý den, já na téma domácího násilí píši semestrální práci a opravdu byste mi moc pomohli, kdybyste se podělili o své zážitky. Více informací jsem dala na svůj web http://www.zlaty-retriever.unas.cz/domaci_nasili.html Nechtěla jsem vytvářet speciální www proto jsem informace dala sem. Děkuji za pochopení. Nutno dodat, že je všechno anonymní !! Děkuji, studentka.

• #59319 Reply

Hana

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat jak se můžu bránit proti bývalému manželovi,který pije a v opilosti je agrasivní.To byl také důvod k rozvodu.Vlastníme totiž spolu na půl rodinný dům s dvěma bytovými jednotkami.Bývalý manžel bydlí v přízemí a já s dětmi v poschodí.V opilosti chodí vyhrožovat a když zamknu rozbíjí skleněnou výplň ve dveřích.Prý,že má nárok chodit po celém domě.Policie nezasáhne,protože ničí svůj majetek.Asi by muselo dojít k nejhoršímu,aby policie něco dělala.Dcery se svého otce také bojí,protože i na ně je nepříjemný.Dá se něco dělat proti tomuto násilí? Ráda bych bývalému manželovi svoji polovinu domu prodala,protože to není SJM,ale on nemá prý peníze.Je to asi neřešitelné.Stačilo by nám,kdyby nechodil nahoru a neohrožoval nás.děkuji za odpověď

• #59320 Reply

Berta Nováková

A co výměna dveří? Místo skleněných nějaké nerozbitné… Případně nějaký fyzicky zdatný přítel 😉

• #59321 Reply

Josef Komárek

dobrý den,ať pročítám příspěvky jak chci,všude je jenom manžel,druh,přítel,jsou to násilníci,vypočítaví chlapi,u nás doma je to jaksi naruby.Jsem ženatý 10let mám dvě děti 9,5 a 6let obě holky.Problém je v tom,že se moje mamka a moje manželka nikdy moc nemuseli a já byl mezi.Vše vyvrcholilo loni v létě,kdy jsme byli u mamky všichni na návštěvě a manželka tam trochu nešetrně seřezala obě děti(oprávněně)před babičkou,ta to neunesla a pořádně ji vynadala a oheň byl na střeše.Výsledek?Zakázala mi vozit děti k babičce,když jsem to před půl rokem udělal,dcera měla narozeniny,tak si jela pro dárky,tak jsme se téměř rozvedli.Řekla doslova:vyber si,když je tam budeš brát,tak se rozvedu,pokud ne,budem všichni pohromadě.Já vybral rodinu,jenže se blíží vánoce a mamka by je chtěla vidět a to bydlíme od sebe jen 3 kilometry.Co mám teda dělat?Rozvrátit rodinu,nebo vymazat jejich babičku z jejich života?Nechci přijít o děti,ale ani o mamku!!!

• #59322 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, vztahy mezi tchyní a snachou vůbec nijak nesouvisí s tématem této sekce, tedy s domácím násilím. A řešení nedobrých poměrů ve Vaší rodině ani není otázkou pro právní poradnu, nýbrž pro poradnu o rodině nebo vztazích. Tady nejde o právní rozměr, ale o nefunkční mezilidskou komunikaci, kterou paragrafy samy o sobě nenapraví. Pokud Vám dává takové ultimátum, pak je to velmi nepříjemné. A pokud se manželka rozhodne splnit své výhrůžky o rozvodu, pak jí v tom stejně nezabráníte. Časem si možná vymyslí další důvody, proč se bude chtít rozvést. Bude Vám dávat nové kategorické požadavky a stavět Vás do pozice buď a nebo. Jak dlouho budete ochoten snášet takové nátlakové chování?

• #59323 Reply

Martin

Dobry den,

pisu ciste ze zvedavosti. Je to par dni, co jsem pres internet poznal jednu slecnu. Psali jsme si, dospelo to do stadia, ze se potkame osobne. Avsak z niceho nic mi prisla sms z jejiho cisla, at ji necham byt, ze je jen jeji atd. Je to jeji byvala pritelkyne, ktera ji ocividne zabranuje v jakemkoliv styku se mnou. Nevim jak je na tom sama osoba, se kterou jsem si psal. Nemam s ni kontakt, pravdepodobne ji byl zabaven telefon. Mam o ni strach… Je takove jednani protipravni? Pripada mi to jako omezovani osobni svobody. Chapu v tomto pripade se jedna pouze o telefon, ale kdyby v tom bylo neco vic?

• #59324 Reply

Karolína Mannová

Dobrý den, nevím, zda sem píšu správně, ale zajímalo by mne, co vše se řadí do domácího násilí.

Jestli se tím myslí jen násilí mezi mužem a ženou, nebo se do toho dá zařadit i šikana od staršího sourozence a jeho přítelkyně ?

Musí to být jen násilí fyzické? , nebo i psychické ?

Dá se do toho zařadit ? :

– opovrhování

– pomlouvání

– braní věcí

– slovní napadání

– dělání naschválů a sabotování

– narušování osobního soukromí

– žalování … atd.

Děkuji za případnou odpověď ..

Odpověď na téma: omezování svobody….
Informace o uživateli: