Opakované pokousání psa od pitbula

Forum Fóra Občanské právo Různé Opakované pokousání psa od pitbula

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Šéfredaktor a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

• Autor

Michal Kaut

Dobrý den, mám takový problém. Mého psa pokousal už podruhé pitbull od vedle z baráku. V Březnu s našim psem šla moje máma ven a pokousal ho pitbull, kterého jeho majitelka nechala vědomě pobíhat bez vodítka i náhubku a šla přímo proti mý mámě. Ten pitbull napadl mého psa a prokousnul mu tlapu. Včera opět napadl mého psa, bez vodítka i náhubku a prokousl mu pravou tvář a držel na ni asi 10min. Když jsem zašel za majiteli tak jen zabouchli dveře s tím že nic platit nebudou. Je to sice jen 1400,-Kč ale spíš jde o to aby se neopakovalo účelné napadení mého psa. Prosím tedy o radu jak by se dala vyřešit moje situace. Děkuji

• #33098 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, v takovém případě je třeba věc ohlásit na policii nebo na přestupcích příslušného obecního úřadu. Došlo totiž k poškození Vaší věci (bohužel zákon považuje zvířata za věci). Odpovědným je majitel onoho pitbulla. Předně máte nárok na zaplacení výdajů za ošetření Vašeho pejska a dále by stálo za zvážení, jestli není tento pes nebezpečný i okolí. Navíc, nechat pobíhat psa bez vodítka a navíc bez náhubku je přestupkem již samo o sobě, aniž by došlo k této nehodě.

Mgr. Lucie Jindrová

Odpověď na téma: Opakované pokousání psa od pitbula
Informace o uživateli: