opakované pronásledování bývalým přítelem

Forum Fóra Trestní právo Trestní řízení opakované pronásledování bývalým přítelem

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Barbora Frolová, DiS a poslední změna je stará 8 let, 11 měsíců.

• Autor

Štěpánka Formánková

Dobrý den,

chtěla bych se na Vás obrátit s žádostí o pomoc.. Bývalý přítel mě neustále pronásleduje, obtěžuje po sms a e-mailech, dochází k psychickému nátlaku a vyhrožování jeho sebevraždou, toto vše trvá již čtvrtým měsícem, od rozchodu uplyne za 2 měsíce rok.. Bývalý přítel je příslušníkem POLICIE ČR, poté co jsem mu pověděla, že na něj podám trestní oznámení, mi řekl, že poté nikdy už neprojedu městem bez pokuty a všude budu mít nějaké problémy.. K tomu mi řekl, že jemu stejně nic neudělají.. Chci se tedy zeptat, jestli se proti příslušníku POLICIE postupuje jako proti občanu.. a jestli se podává trestní oznámení na na příslušném obvodě v místě mého bydliště?

Děkuji

• #53639 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, trestní oznámení podat můžete, ale nebude příliš účinné. Právní řád ČR v současné době neupravuje obranu před takovým "pronásledováním" (novela je teprve v plánu). Takže by se muselo jednat o nějaký z trestných činů, které postihuje trestní zákon v dnešním znění. Větší účinnost by mohla mít stížnost u nadřízeného policisty, popř. přímo na inspekci ministerstva vnitra. Jeho výhrůžkami o policejním "teroru", který vůči Vám rozpoutá se příliš nezabývejte. Fantazie psychicky labilních jedinců je značná a citové vydírání či psychický nátlak je často to jediné na co se zmohou.

• #53640 Reply

Barbora Frolová, DiS

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jaká mám práva, pokud se jedná o vyhrožování od bývalého přítele,který byl letos souzen za vydírání a ovlivňování mladistvých k sexu a dostala jen 3 roky podmínku a dohled kurátora.

Před 2 měs. mě začal vyhrožovat že mě zničí za to, že jsem se s ním v době kdy byl ve vezbě rozešla.

Výhružky jsou dosti silného chrakteru a tak jsem na něj 22.9. podala trestní oznámení a včera 13.10. to začala řešit policie.

Od té doby mě vyhrožuje ještě více a chce mě dohnat k soudu a vyžádat si na mě posudek že jsem psychicky labilní.Dále mě chce zastavit účet a obvinit z krádeže dárků které mi dal.Vystavit mé intimní fotky,ke kterým mě násilím donutil, na internetu a nechat mě vyhodit z práce..

Už nevím jak dál, bydlí kousek ode mě a mám strach.

Co můžu dělat aby to skončilo?

Vím že je to člověk co dokáže ublížit..

Tvrdí že mě zničí a půjde proti mě tak dlouho dokud to nevzdám..

Děkuji za odpověd

Odpověď na téma: opakované pronásledování bývalým přítelem
Informace o uživateli: