Opatrovnictví a dědictví

Forum Fóra Rodinné právo Různé Opatrovnictví a dědictví

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Notářská poradna a poslední změna je stará 2 roky, 11 měsíců.

• Autor

Věra Kellerová

Jsem opratrovníkem své matky. Již tři roky prodáváme byt, který zdědila po své matce, přesněji řečeno svou polovinu (má jednu sestru).

Odhadní cena bytu byla před třeti lety 950 000, Její sestra chce nyní byt prodat za 750 000. Mám obavy, že bych mohla mít problém u soudu, když se cena o tolik liší od odhadu. Ale nejsem si jistá jak často se musí dělat odhad nemovitosti, aby byl aktuální.

A dále mám problém s její sestrou, která mi tvrdí, že nesmím dávat na názor své matky, když je nesvéprávná a dát na svůj úsudek a že nejsem dobrý opatrovník, mařím prodej bytu a že je nucena učinit jistá opatření. Ale já jako opatrovník se jen snažím jednat v jejím zájmu a hájit je. Může proti mne podniknout nějaké kroky?

Děkuji moc za rady.

Věra

• #32244 Reply

Notářská poradna

Aktuální cena nemovitosti na realitním trhu se může lišit od ceny zjištěné znaleckým posudkem. Bylo by nejlepší situaci projednat na soudě předem.

Odpověď na téma: Opatrovnictví a dědictví
Informace o uživateli: