opravy v pronajatém bytě

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti opravy v pronajatém bytě

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Věra Kličková a poslední změna je stará 8 let, 8 měsíců.

• Autor

Jaroslava Obertová

Dobrý den,

žiju v nájemním bytě. Chtěla bych se zeptat jaké opravy , je povinen hradit pronajímatel a jaké nájemce(tedy já) a zda je to ohraničeno nějakou částkou .

Dále se chci zeptat mám kuchyňskou linku již 22 let,

tudíž je značně opotřebovaná a chtěla bych jí vyměnit, pronajímatelem my

bylo sděleno, že nic takového již nedělají, pokud chci

ať si koupím linku sama a v případě stěhování si ji můžu odvést. Dále mi pronajímatel řekl,že jediné opravy a výměny,

které v domě je povinen dělat je výměna stupaček a hlavních rozvodů vody a plyny ve sklepě.

Zdá se mi to utažené za vlasy .

• #60975 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, drobné opravy v bytu a náklady na běžnou údržbu hradí nájemce. Za drobné opravy se považují např. opravy podlah, výměny prahů, opravy částí oken, výměny zámků, vypínačů a zásuvek, opravy měřičů tepla, vodovodních baterií, umyvadel, van, sporáků atd. a dále opravy, kde náklad na 1 opravu nepřevyšuje 300 Kč.

Přesněji to upravuje nařízení vlády č. 258/1995 Sb.

Mgr. Lucie Jindrová

• #60976 Reply

Patrik Altner

Máte ale přece možnost se přestěhovat k jinému vztřícnějšímu pronajímteli a tomuto dát výpověď . . . tak bych to řešil já, protože nechápu co Vás tak starém bytu drží.

• #60977 Reply

Miloš

Dobrý den,

bydlím ve státním bytě kde je ve strašném stavu elektřina(což mi potvrdil i revizní technik)a tak bych se chtěl zeptat,zda mám nárok žádat vlastníka bytu(městskou realitní)o kompletní výměnu elektroinstalace.Byl jsem se na městské real. osobně zeptat a řekli mi tam, že si to musím vše zaplatit sám,což se mi nezdá,děkuji Vám předem za odpověď.

• #60978 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

odpověď na Váš dotaz částečně vysvětluje odpověď na předchozí dotaz v tomto fóru.

Nájemce má povinnost hradit sám pouze takové opravy, jejichž cena nepřesáhne cca 300 Kč za jednotlivou opravu.

Kompletní výměna elektroinstalace však pravděpodobně do tzv. drobných oprav zahrnou nelze. Je tedy nutné, abyste písemně vyzval pronajímatele k tomu, aby závadu odstranil. Pokud tak neučiní a tato výměna je opravdu nezbytná, můžete to nechat opravit sám a po pronajímateli pak vyžadovat zaplacení.

• #60979 Reply

Věra Kličková

Chtěla bych Vám jen moc poděkovat za odpověď

Odpověď na téma: opravy v pronajatém bytě
Informace o uživateli: