Osobní prohlídka v zaměstnání

Forum Fóra Občanské právo Různé Osobní prohlídka v zaměstnání

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Tom a poslední změna je stará 6 let, 3 měsíce.

• Autor

Ludmila K.

Dobrý den ! Chtěla bych se zeptat jak to je v případě, že zaměstnavatel si najal bezepečnostní agenturu,která prohlíží odhozí zaměstnance z práce. Co může a co nemůže tato agentura prohlížet ? Je pravda, že osobní prohlídka může být pouze za přítomnosti policie ČR a může ji např. na ženě vykonávat pouze žena ? Jak je to s osobními věcmi, kabelkami apod. Na co já, jako zaměstnanec mám právo ??

Děkuji za odpověď L.

• #32281 Reply

abc

jjjjjjjjjjj

• #32282 Reply

Danča

Já bych využila svoje právo a dala v tomto případě výpověď!

• #32283 Reply

Eva

Kdo je prosím Vás oprávněn provádět osobní prohlídku v zaměstnání a jaká jsou její pravidla?Musí mít písemné pověření?

Děkuji moc.

• #32284 Reply

Mgr. Jitka Johanidesová

Dobrý den,

osobní prohlídku v tomto je oprávněna provádět, v zásadě, pouze Policie ČR.Policie koná z titulu zákona o policii, prohlídku smí provádět pouze osoba stejného pohlaví.

• #32285 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, zde je nutné poukázat na §248 odst. 2 zákoníku práce, který stanoví, že "Zaměstnavatel je z důvodu ochrany majetku oprávněn v nezbytném rozsahu provádět kontrolu věcí, které zaměstnanci k němu vnášejí nebo od něho odnášejí, popřípadě provádět prohlídky zaměstnanců. Při kontrole a prohlídce podle věty první musí být dodržena ochrana osobnosti podle §11 občanského zákoníku. Osobní prohlídku může provádět pouze fyzická osoba stejného pohlaví.". Takže přinejmenším k nahlédnutí do tašky je zaměstnavatel (nebo jím pověřená osoba) oprávněn.

• #32286 Reply

Tom

me by zajimalo jak to je v praxi? delaji u nas prohlidku, protoze v uzavrene casti skladu kam ma pristup pouze nekolik lidi se neco ztratilo a kvuli tomu si musime sundavat pasek, zouvat boty. ke kontrole nesmime mit na sobe vic jak kalhoty tricko/kosili. kam az smi zamestnavatel bez pritomnosti policie jit?

Odpověď na téma: Osobní prohlídka v zaměstnání
Informace o uživateli: