OSVČ vedlejší činnosti a DPP

Forum Fóra Pracovní právo Pracovní smlouvy a dohody OSVČ vedlejší činnosti a DPP

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ivzez a poslední změna je stará 3 roky, 10 měsíců.

• Autor

Martin Chalupa

Dobrý den, chtěl jsem se prosím zeptat, bohužel jsem ze všech zákonu a práv zmaten. Jsem od listopadu tohoto roku OSVČ vykonávající vedlejší činnost jelikož jsem na vysoké škole. Někdy v unoru jsem uzavíral smlouvu na dohodu o provedení práce a podával jsem růžové prohlášení, bohužel zde si nepamatuji na jaké období(jestli na rok 2013 či na čtrtletí). Tuto práci již od března nevykonávám a s firmou nemám nic společného. Doted si fakturuji abych mohl dalšího roku podat DP. Nyní mám možnost nabídky při které uzavřu smlouvu na dohodu o provedení práce s výdělkem 18 000 hrubého. Chci se zeptat, zda-li mám podepsat opět růžové prohlášení nebo to budu dokládát na DP?Co mě může zaměstnavatel strhnout?Rád bych aby mohl uplatnit co nejvíce slev když jsem student..Děkuji za rady

• #56836 Reply

ivzez

Dohodněte se s předchozím zaměstnavatelem a DPP formálně ukončete písemnou dohodou.

Platnost prohlášení je jenom do konce zaměstnání. Po ukončení DPP klidně můžete prohlášení podepsat u dalšího zaměstnavatele.

Nezapomeňte si od předchozího zaměstnavatele vyžádat potvrzení o vyplacených odměnách a odvedených zálohách daně.

Odpověď na téma: OSVČ vedlejší činnosti a DPP
Informace o uživateli: