otázka bydlení po rozvodu

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod otázka bydlení po rozvodu

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Čestmír a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Petra Kašparová

Dobrý den, jsem 9 let vdaná, máme dvě děti, manželství je v zániku, manžel mi odmítá dávat peníze, vzal mi platební kartu z "jeho" účtu, od děti se ani nehnu – hlídání není prý jeho povinost, … O rozvod však požádat nechce. Bydlíme v nájemním bytě – s majitelem domu, kde mám já a děti trvalý pobyt, manžel má trval.pobyt stále na Šumavě u rodičů. Situace začíná být neúnosná a manžel těží z toho, že nemáme kam jít! Měla bych dotaz, pokud bych požádala o rozvod já, má manžel nějaké závazky ohledně zabezpečení bydlení pro mě (jsem na MD) a naše dvě děti? A měl by manžel nějaké závazky k bydlení, pokud by o rozvod požádal on sám? Je nějaké řešení, pokud je rozvod nutný a já nemám s dětmi "kam jít"? (poskytnutí bytu městem,…?)

• #26183 Reply

Zlata

Dobrý den, jsme s manželem dohodnuti na rozvodu. Soudu je možné předložit tuto dohodu, prohlášení a dohodu o majetku. Děti jsou zletilé. Je možné rozvést naše manželství, i když se namůžeme dohodnout na bydlení ? Máme ve spolčném nájmu družstevní byt a jsme oba členy bytového družstva, manžel byt platil, nyní jen napůl a už desátý měsíc doma nebydlí a nehodlá se mnou bydlet. Děkuji za odpověď.

• #26184 Reply

Kateřina

Dobrý den, s manželem žijeme 11 let, teď se chce nechat rozvést. On vydělavá cca 26tis., já 12 tis. Mámě 2 nezletilé děti (6,7 let). Chtěla bych v vědět, jen přibližně, kolik mám nárok na výživné dětí. Dále bydlíme v nájemním bytě. Chce mě vystěhovat k mým rodičům do malého domku, s čímž nesouhlasím. Pokud chce v bytě zůstat, je povinen mi najít náhradní bydlení? Děkuji za odpověď.

• #26185 Reply

Čestmír

Dobrý den. Prosím o radu kdy má manželka podala žádost o rozvod pro podezření z nevěry a já nesouhlasím s rozvodem a nechci trhat tak početnou rodinu i s dětmi jejího prvního manželství,kde všechny děti mě milují a já je. jak to můžu zastavit či zpomalit -protahovat /nezbývá mi už moc let života a to by jsem opravdu nepřežil. Moc moc Vám předem děkuji za radu.Přeji Vám Šťastný Nový Rok

Odpověď na téma: otázka bydlení po rozvodu
Informace o uživateli: