otec ze Slovenska neplatí výživné

Forum Fóra Rodinné právo Děti otec ze Slovenska neplatí výživné

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Andrea Hejná a poslední změna je stará 10 let, 2 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #28814 Reply

  Andrea Hejná

  Dobrý den.Jak mohu vymoci od otce výživné,je to Slovák donedávna žil na českobudějovicku.Letos poslal pouze dvě složenky,poslední v červenci a na nich byla odesílací adresa jeho bydliště na Slovensku.Od března roku 2005 dluží přibližně částku 34.000,-Kč.

  Dcera se narodila v roce 1998,viděl ji asi 3x a naposledy v jejich 2 letech.Dcera ho nezná,tatínku říká nynějšímu příteli,se kterým žiji od jejího jednoho roku a mám s ním další dvě děti.Minulý týden mi volala paní třídní učitelka s tím,že volal nijaký pán ze Slovenska a dožadoval se informací o dceři.Může on tohleto dělat?

  Děkuji předem za radu.Andrea

 • #28816 Reply

  Honza

  Dobrý den,

  ptát se (pokud to ovšem byl Váš exmanžel) na dítě může (Váš nynější přítel by si musel dítě osvojit – se souhlasem exmanžela – aby práva zanikla). Co se týče výživného, neváhejte podat žalobu, u soudu Vám poradí jak postupovat. Se žalobou neotálejte, protože jednotlivé platby výživného se promlčují!!! Promlčecí doba je tři roky.

 • #28817 Reply

  Andrea Hejná

  Dobrý den,

  nebyla jsem za otce dcery provdána,vztah skoncil,před jejím narozením.Na soudě jsem byla a ten mne odkazuje na mezinárodně právní ochranu dětí v Brně.

Odpověď na téma: otec ze Slovenska neplatí výživné
Informace o uživateli: