Otěhotnění po podání výpovědi ze strany zaměstnance

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru Otěhotnění po podání výpovědi ze strany zaměstnance

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ivzez a poslední změna je stará 5 let, 11 měsíců.

• Autor

Barbora Malá

Dobrý den.

Ve svém nynějším zaměstnání jsem podala výpověď, kdy výpovědní lhůta běží od 1.10.2011. Následující měsíc jsem otěhotněla. Chtěla bych se Vás zeptat, zda budu mít nárok na mateřskou, nebo ne, když je výpověď podaná z mé strany. Nastoupit na nové pracoviště není asi vhodné řešení. Na pracovišti jsem přes rok.

Děkuji moc za odpověď.

Malá

• #46456 Reply

ivzez

Nevím, proč by to nemohlo být vhodné řešení. Těhotenství není nemoc, takže až do 6. týdne před stanoveným termínem porodu byste mohla pracovat.

Nenastoupíte-li do nového místa, nesplníte s největší pravděpodobností podmínky pro přiznání peněžité pomoci v mateřství (PPM, dávka nemocenského pojištění). Uchazeči o zaměstnání totiž nejsou nemocensky pojištěni.

• #46457 Reply

ivzez

Ještě mne napadlo, že byste mohla zkusit požádat zaměstnavatele (písemně!!) o stažení výpovědi. Je ale na jeho rozhodnutí, zda žádosti vyhoví nebo ne (není to jeho povinnost).

Odpověď na téma: Otěhotnění po podání výpovědi ze strany zaměstnance
Informace o uživateli: