Oznámení o spoluvlastnictví

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Oznámení o spoluvlastnictví

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  právní vrba a poslední změna je stará 6 let, 4 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #67833 Reply

  Jana Procházková

  Dobrý den, nastal Nám a Našim sousedům problém. Již několik let byla příjezdová cena majetkem sedmi lidí stejným dílem. Nyní si jeden Náš problémový soused odkoupil 1/7 cesty a dělá tady mnohem větší problémy.Je možné, že by jsme o tom vůbec nemuseli být informováni? Když jsme si 1/7 cesty kupovali i s domem My museli jsme mít souhlas ostatních psolumajitelů. Je možné, že tento souhlas nějak obešel? Může s tímještě něco dělat? Děkuji Procházková

 • #67835 Reply

  právní vrba

  Zřejmě se Vám jedná o předkupní právo. Pokud chce podílový spoluvlastník prodat svůj podíl,musí jej nejdřív nabídnout všem ostatním spoluvlastníkům za stejnoých podmínek, za jakých jej prodává třetí osobě. Pokud to neučinil, porušil svou povinnost z předkupního práva a máte možnost mimo jiné požadovat, aby Vám soused-nabyvatel podílu koupený podíl nabídl za stejných podmínek, za jakých jej koupil on. Teoreticky můžete také dosáhnout až zrušení jeho kupní smlouvy. Předkupní právo neplatí při prodeji osobě blízké a při darování. O hospodaření se společnou věcí rozhodují její spoluvlastníci většinou podílů, takže ho můžete "přehlasovat".

Odpověď na téma: Oznámení o spoluvlastnictví
Informace o uživateli: