péče o dítě

Forum Fóra Rodinné právo Děti péče o dítě

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Lenka Klapková a poslední změna je stará 9 let, 1 měsíc.

• Autor

Lenka Klapková

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Pro dlouhodobé neshody v rodině jsem se rozhodla odejít od manžela, prozatím na zkušební dobu asi 1/2 až 1 rok. Chci se s manželem domluvit buď na tom, že syn (5 let) bude bydlet u mně a on si ho může vzít kdykoliv bude chtít nebo na střídavé péči.Z tohoto důvodu bych ráda syna přeřadila do školky ve městě, kde bychom k němu měli oba přístup.Doposud syn navštěvuje školku v místě bydliště. Manžel toto kategoricky odmítá, trvá na tom, že syn zůstane doma a do školky bude chodit v místě a já si ho můžu brát na víkendy.Dále mi řekl, že pokud si syna odvedu (do podnájmu, který jsem si sehnala), pošle na mě policii a syna mi odebere.Chci se zeptat, jaká mám práva jako matka a co mám dělat, abych mohla mít syna u sebe?Byla jsem už i na "sociálce", ale tam mi moc nepomohli.Dále se chci zeptat, pokud má manžel úvěr a já v něm figuruji jako spoludlužník, musím mu na splátky přispívat i nadále? Děkuji za odpověď.

Odpověď na téma: péče o dítě
Informace o uživateli: