Peněžitý trest za řízení v opilosti

Forum Fóra Trestní právo Různé Peněžitý trest za řízení v opilosti

Zvolené téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Vašek a poslední změna je stará 2 měsíce, 2 týdny.

• Autor

Jana Missigova

Dobrý den, můj manžel před časem dostal peněžitý trest za řízení v opilosti, požádal soud o splátky. Soudce vše schválil,ale neposlali mu po několika urgencích šeky , kterými by měl měsíční splátky zaplatit. Ted je poslali po několika měsících a chtějí , aby vše bylo uhrazeno zpětně mají na to právo, nebo stačí zaplatit vše do určeného data.

• #51275 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

neznám detaily případu.

• #51276 Reply

Patrik Baloun

Dobrý den, já(18) s kamárádem (17) jsme se opili a udělali hodně velkou ,,klukovinu“. Vzali jsme auto, které stálo na silnici s klíčky v zapalování. Já bez řidičského průkazu jsem řídil. Auto jsme nabourali, byla to stará Škodovka 120. Co nám hrozí?

• #51277 Reply

Katerina Cermanova

Dobry den,

pritel(23) ridil bez ridicskeho prukazu a pod vlivem alkoholu.zpusobil autonehodu pri ktere nebyl nikdo zranen-nevytocil zatacku a naboural do domu.Zaplatil velkou pokutu a dostal podminku.Nedopatrenim ovsem nezaplatil soudni vylohy(posledni splatka).Jinak vse placene.Dozvedel se ze od 11.8. letosniho roku je v registru celostatne hledanych osob a ze mu hrozi odneti svobody na pul roku.Je zde nejaka sance(kauce napr.)aby do vezeni nemusel?prosim Vas o brzke vyrizeni….dekuji

• #51278 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

Vám hrozí stíhání pro trestný čin řízení bez ŘP dle § 180d trestního zákona a neoprávněného užívání cizí věci dl § 249 TZ, a trest odnětí svobody v trvání až 2 let. Jestliže jste byl doposud bezúhonný, dostanete zřejmě trest podmíněný, příp. nějaký alternativní trest.

• #51279 Reply

Patrik Baloun

Tak jsem vyvázl s podmínkou na 18 měsíců, avšak nepřišěl mi žádný dopis s tím, že bych měl platit nějakou pokutu a nebo odklad řidičského průkazu, vyrovnal jsem se pouze s pánem, kterému jsme to auto vzali. Přijde mi ještě něco?

• #51280 Reply

Eva Charvátová

Dobrý den, v roce 2004 jsem byla uznána vinnou z ublížení na zdraví dle par. 221 odst.1tr.zák. a 202 odst.1tr.zák., z tohodle jsem měla podmínku na rok. V roce 2008 v únoru jsem dostala podmínku (rok zákaz činnosti řízení a 2 roky za obecné ohrožení, s tím, že po půlce můžu zažádat o zrušení) za alkohol za volantem (nabourala jsem do zaparkovaného auta). Půl roku už to je, a já zažádala o vrácení řidičského průkazu. Moje otázka je: bude vše zapsáno v rejstříku trestů? Po jaké době mohu požádat o výmaz z rejtříku. A mohu si zhotovit živnostenský list v oboru obchodník nebo se na živnostenský list požaduje čistý trestní rejstřík? Předem Vám děkuju za odpověď

• #51281 Reply

Jiří Trnka

Dobrý den,byl sem chycen v opilosti za volantem,1,7 promile v minulosti už jsem za to dostal podmínku,kterou jsem porušil, ale né za alkohol za volantem a šel jsem do vězení, zhruba 5 let jsem nic neproved až teď, proto bych se chtěl zeptat jestli mi hrozí vězení? nebo by to mohla být podmínka + pokuta + zákaz řízení jaké mám šance poraďte mi prosím?

S pozdravem

J.T

• #51282 Reply

Jiří Nekula

Dobrý den. Při dechové zkoušce jsem nadýchal 0,11 a poté 0,06 promile. Je někajá reálná šance že nedostanu žádnou pokutu. Člověka, který tyto přestupky řeší trochu znám a mám se k němu dostavit. Může tento přestupek úplně "přehlídnout"? Děkuji za odpověd

• #156657 Reply

Vašek

Dobrý den, dostal jsem trest za řízení pod vlivem alkoholu. Nadýchal jsem 0,49promile.Jednalo se o zbytkový aklohol, když jsem se cca v 11:30 dopoledne vracel z festivalu. Podcenil jsem to, měl jsem se samozřejmě zkontrolovat testrem. Trest je 3 až 6 měsíců bez řidičského průkazu a pokuta. Je nějáká možnost jak dostat řidičský průkaz zpět dříve? Starám se sám o dvě malé děti, nyní jsou na táboře…proto jsem si mohl dovolit jít se bavit na fetival. Žena před třemi měsíci umřela na rakovinu. Auto nutně potřebuji abych mohl děti zaopatřit. Prosím poraďte…

Odpověď na téma: Peněžitý trest za řízení v opilosti
Informace o uživateli: