peněžní postih za nedodržení vnitřních směrnic

Forum Fóra Pracovní právo Způsobení škody peněžní postih za nedodržení vnitřních směrnic

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 10 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #56974 Reply

  jiřina

  Po upozornění na podvody vedoucího byla provedena kontrola dokladů, kde bylo zjištěno i pochybení pracovníka ve smyslu nedodržení vnitřních směrnic. Lze bez napomenutí tomuto pracovníkovi krátit plat o osobní hodnocení.

 • #56976 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, jestliže z pracovní smlouvy nebo ze mzdového výměru vyplývá, že zaměstnavatel je oprávněn přiznávat Vám osobní ohodnocení podle jeho uvážení, pak jestliže není spokojen s Vaší prací, Vám osobní může zkrátit.

 • #56977 Reply

  switch

  Dobry den

  Chtel bych poradit v jedne veci. Moje maminka podepisuje podnikove smernice jako asi vetsina z nas. podepisovala i smernice o cerpani dovolene socialnich davek. Kdyz si objednala dovolenou za 7000Kc, nahlasila to v praci a pote to stornovala. penize si nechala v uschove a jela na dovolenou v jiny termin. Bohuzel uz ne na to same misto, ale za ty same penize. Faktura se ale nekde zatoulala a ted nevi jak dal, protoze v praci se delaji hloubkove kontroly a najednou se prislo na takovou vec. jde i o to ze je poucena kdyz podepisuje smernice. je to zavazny problem nebo se to da nejak vyresit klidneji nez nejakym drastickym vyslechem?? dekuji

 • #56978 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, vždy je lepší dohoda. Jestli fakturu nemá, tak ať se snaží zajistit si v celé věci důkazy jiné. Například potvrzení od cestovky. Jinak měla věc řešit s vedením nebo účtárnou již v době, kdy došlo ke změně. Teď zpětně je vidět, jaké mohou nastat potíže. Problém bude závažný podle toho, jak se k němu postaví zaměstnavatel. Jestli k němu bude přistupovat lidsky nebo z toho udělá "aféru", to neodhadnu.

Odpověď na téma: peněžní postih za nedodržení vnitřních směrnic
Informace o uživateli: